Ruçi merr një vendim të rëndësishëm: Ja çfarë do të ofrojë së shpejti Kuvendi

0
72

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka deklaruar sot se Kuvendi së shpejti do të ofrojë interpretimin në gjuhën e shenjave. Në një mesazh me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara.

Ruçi tha se personat me aftësi të kufizuara janë pjesa jonë e ndryshme.

“Mirëqenie për të gjithë dhe një shoqëri solidare. Gjatë dy sesioneve të fundit janë miratuar tre ndryshime ligjore për Personat me Aftësi të Kufizuara”, u shpreh kreu i Kuvendit. Ai theksoi se në 2021 të gjitha shërbimet publike do të jenë të aksesueshme për PAK.

 

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj