Policia kthen mbrapsht 5 grekë në Kakavijë

0
60

Policia shqiptare ka kthyer mbrapsht në Kakavijë 5 persona që kërkonin të hynin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore për ekstremistin grek Kostandinos Kacifas i cili u vra nga policia shqiptare në Bularat gjatë një shkëmbimi zjarri.

5 personat që janë refuzuar të futen në Shqipëri janë konsideruar të rrezikshëm për rendin dhe sigurinë kombëtare pasi kane qenë pjesëmarrës aktiv edhe në varrimin e Kacifas.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj