E papritur/ Shkarkohet Jose Mourinho

0
64
LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 29: Jose Mourinho manager of Chelsea looks on prior to the Barclays Premier League match between Tottenham Hotspur and Chelsea at White Hart Lane on November 29, 2015 in London, England. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Jose Mourino është shkarkuar nga detyra e tij si trajner i Manchester United.   Sikurse raporton “BBC Sport”, portugezi nuk do të jetë më pjesë e United.   Rezultatet e dobëta gjatë këtij sezoni dhe gjithashtu humbja që pësoi në ndeshjen e fundit ndaj Liverpool kanë bërë që Mourinho të shkarkohet nga drejtimi i 20 herë kampionëve të Anglisë. Në karrierën e tij, “Special One” ka fituar gjithçka të mundshme, si kampionate apo edhe Champions League, e me radhë.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj