PD kërkoi përjashtimin e Ramës, merret vendimi nga Byroja e Kuvendit

0
52

Pas kërkesës së partisë Demokratike për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi, Byroja e Kuvendit ka vendosur që të shtyhet vendimi për përjashtimin e kryeministrit.

Ndërkohë Partia Socialiste ka bërë kërkesë për përjashtimin e Nokës, Palokës dhe Strazimirit për fjalor fyes. Këto dy kërkesa do shqyrtohen në një mbledhje tjetër brenda 48 orëve.

Kujtojmë se Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë nga parlamenti deputetin e Partisë Demokratike Endri Hasën, i cili qëlloi me vezë ndaj kryeministri Edi Rama.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj