E rëndë/ Makina çan turmën e studentëve, përplas një prej tyre

0
62

Një incident është shënuar sot në ditën e parë të protestës së studentëve për këtë vit, teksa të rinjtë po marshonin drejt qendrës së Tiranës. Një makinë ka tentuar të çajë turmën e studentëve, të cilët po marshonin në kryqëzimin e ‘Vasil Shantos’, për shkak se sipas drejtuesit të mjetit kishte një urgjencë dhe duhej të kalonte turmën. Një prej studentëve është lënduar në këmbë, teksa makina ka insistuar të kalojë turmën. Ky fakt ka shkatuar irritimin e studentëve, por zgjati vetëm disa minuta, pasi ndërhyri policia dhe makina vijoi rrugën.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj