Pas shkarkimit, këto janë postet e reja të Niko Peleshit, Damian Gjiknurit dhe Arben Ahmetajt

0
61

Kryeministri i shkarkoi nga detyra e ministrave gjatë Asamblesë së Partisë Socialiste, por sërish ata nuk do të mbeten pa poste. Niko Peleshi, Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj do të japin kontributin e tyre në parlament. Arben Ahmetaj do t’i zërë vendin Erion Braçes dhe do të drejtojë Komisionin e Ekonomisë dhe Financave, ndërsa Niko Peleshi do të jetë kryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, në vend të Eduard Shalsit. Ndërsa Damian Gjiknuri do të jetë anëtar në këtë komision.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj