Basha zgjeron rrezen e Ilir Metës, kërkon hetim për SHISH dhe për këta politikanë

0
54

Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata e sigurisë për Gent Cakaj.  “Hetim parlamemtar për DSIK, kryeministrin Rama, Ditmir Bushatin, Gent Cakaj dhe SHISH për dhunimin e ligjit që cënon sigurinë e informacionit sekret dhe që cënon sigurinë e vendit” tha Basha.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj