Merr flakë avioni me pasagjerët shqiptarë, piloti bëhet hero me veprimin e tij

0
47

 Një aeroplan i që po udhëtonte nga Stutgartt-i drejt Prishtinës ka pësuar defekt në ajër duke detyruar pilotin të bëjë ulje emergjente në Slloveni.

Mësohet se aeroplani ka marrë zjarr në ajër duke rrezikuar seriozisht pasagjerët që ndodheshin në bord, pjesa më e madhe shqiptarë nga Kosova. Menjëherë sapo është pikasur defekti, piloti, një shqiptar i Kosovës, ka kryer ulje emergjente në Slloveni. Për pasojë ka mbetur i lënduar vetëm piloti.

Aeroplani i përket kompanisë Eurowings dhe sipas informacioneve nga Aeroporti i Stutgartt-it, duhet të mbërrinte në Prishtinë në orën 16:40.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj