Plasi sherri mes Albëries dhe Aurela Gaçes?/ Hadërgjonaj sqaron komentin e bujshëm që i la të gjithë pa fjalë

0
67

E ftuar mbrëmjen e së shtunës në emisionin “Oxygen” në “Klan Kosova” nga Besim Dina, këngëtarja Albërie Hadërgjonaj tërhoqi jo pak vëmendje kur tha: “Unë nuk kam shkuar më në Kënga Magjike sepse pa fyer asnjë këngëtar, Aurela Gaçe shkon dhe i merr 5 këngëtarë me vete që këndojnë tek lokali i saj, 4-5 shokë, edhe pak respekti dhe fiton!”

Por sipas këngëtares gjithçka është një keqkuptim.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, ajo shkruan: “Më vjen shumë keq që u keqkuptua mënyrë se si e thashë se Aurela dhe Flori kur marrin pjesë te Kënga Magjike, kanë kolegët këngëtarë që janë pjesëmarrës dhe probabiliteti që të fitojnë është tek ata. Në fakt kjo s’do të thotë se nuk i vlerësoj dhe i dua. Thjesht nuk më ka pëlqyer mënyra e votimit asnjëherë!’

Duke theksuar edhe njëherë respektin dhe dashamirësinë e saj për kolegen Aurela Gaçe, Hadërgjonaj shton: “Aurela ka fituar edhe festivale të tjera dhe është Artiste”

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj