Rama me dy poste/ Rastet kur kryeministri ishte edhe ministër i Jashtëm

0
37

Kryeministri Edi Rama njoftoi se sot se do të jetë ai ministër i Jashtëm pasi presidenti refuzoi dekretimin në këtë post të Gent Cakajt.

Instituti i Studimeve Politike ka publikuar të gjitha rastet, që nga viti 1912 dhe deri më sot, ku kryeministri ka mbajtur edhe një post ministri.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj