E papritur/ Mjekja e njohur nxjerr mbathjet ‘live’ në emision për arsyen e pabesueshme (VIDEO)

0
149

Mimoza Keta, mjekja e njohur gjinekologe, ka qenë e ftuar së fundi në emisionin e Rudina Magjistarit, ku ka folur rreth higjienës së gruas.

Gjinekologia ka dhënë disa këshilla të rëndësishme, si për higjienën personale të grave të cilat shpesh herë e anashkalojnë, dhe për produktet që duhet të përdoren për të mbajtur higjienën personale.

Po ashtu mjekja ka folur dhe për rreziqet që vijnë nga papastërtia dhe ka dhënë disa mënyra të thjeshta dhe praktike që çdo grua mund t’i zbatojë në kushte shtëpie.

Gjinekologia është ndalur pak edhe tek lloji i të brendshmeve që duhet të përdoren dhe për ketë ka sjellë disa shembuj konkret të brendshmesh, të cilat i ka treguar në videon e mëposhtme.

Ajo ka theksuar se një nga materialet që duhet të përdoren sa më shpesh për të brendshmet është pambuku, dhe ngjyra e bardhë, pasi në këtë mënyrë bëhet më e lehtë dhe evidentimi i infeksioneve.

Leave a Reply