Lulzim Basha pas kthimit nga Brukseli, i shkon Metës në Presidencë

0
26

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës.Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth një orë. Takimi i Bashës me Metën vjen pas kthimit të kryedemokratit nga punimet e Asamblesë së PPE në Bruksel dhe dy ditë pas raportimit të Presidentit në komisionin hetimor të ngritur nga mazhoranca për shkarkimin e tij.

Leave a Reply