E rëndë/ Terror me armë zjarri në Gjermani, raportohen dy të vdekur (Policia alarmon banorët)

0
32

Një ngjarje tragjike ka tronditur qytetin lindor gjerman të Halle në Gjermani, ku dy persona kanë mbetur të vdekur. Atentati ndodhi në afërsi të një sinagoge.

Mësohet se autorët qëlluan me armë zjarri dhe u larguan me urgjencë nga vendngjarja me një automjet tjetër.

Për sa kohë të dyshuarit ndodhen në liri, Policia këshillon të gjithë banorët e zonës që të qëndrojnë brenda.

Leave a Reply