Autobusi me gjimnazistë bie në greminë/ Flet dëshmitari në ‘Qafë Thanë’: Nxënësit u hodhën...

“Ishte tmerr. Janë hedhur nxënësit nga dritaret për të dalë se autobusi kishte ngelur gjysmë në rrugë e gjysmë në greminë”. Ky është rrëfimi i...

E rënde në Qafë-Thanë! Bie në greminë autobusi me nxënës

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në dalje të Qafë Thanës, në aksin Pogradec-Prrenjas. Mësohet se një autobus me nxënës gjimnazistë është përmbysur...

Izet Haxhia në grevë urie, e dashura publikon fotot

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia është në grevë urie në Burgun 302  prej disa ditësh pasi askush nga prokuroria nuk ka shkuar ta...

“Lënduan” policinë, merret vendimi për 20 banorët që protestuan dje para Bashkisë së Tiranës

Pas protestës së djeshme për Unazën e Re banorët e Astirit në Tiranë duhet të përballen edhe me akuzat që u janë ngritur pas disa...

Atentati në Shkodër/ Këshilltari i PD-së mbahet 8 orë në polici, ja çfarë deklaroi

Një ditë pas vrasjes së Fatos Ferracakut dhe plagosjes së kunatit të tij, Fatmir Mehaj, në Shkodër, u  shoqëruar në Polici Mustaf Lici, anëtari...

Ekzekutimi në Shkodër, zbardhen detaje të reja: Ferracaku pa vrasjen e kushëririt 2 muaj...

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e Fatos Ferracakut në Shkodër. Dyshohet se Fatos Ferracaku ka parë vrasjen e kushëririt të Arjan...

“Na ka shpëtuar Zoti”, flasin klientët e lokalit ku ndodhi vrasja në Shkodër, tregojnë...

Dita në merkatën e Rusit në Shkodër, vendi ku u vra Fatos Ferracaku më 10 nëntor dhe u plagos Fatmir Mehaj, ka nisur normalisht....

EMRAT/ Shisnin heroinë tek “21-shi”, si u arrestuan dy trafikantët në Tiranë. Sekuestrohen armë...

Dy të rinj janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës pasi janë kapur me heroinë dhe armë. Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP...

“Doje edhe letër higjenike!”, analisti ‘kryqëzon’ Taulant Mukën pas dorëheqjes

Dorëheqja dy javë pas marrjes së postit të zëvendësministrit të Arsimit Taulant Muka ka sjellë një sërë reagimesh në rrjetet sociale dhe jo vetëm.Një...

Rrjeti i super-trafikut Ekuador-Australi-Greqi/ Del fotoja dhe emri i shqiptarit të arrestuar

Detaje të reja dalin në dritë nga Prokuroria e Ekuadorit në lidhje me operacionin e trafikut ndërkombëtar të kokainës nga Ekuadori në drejtim të...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...