Kërkoi lirimin nga burgu, Gjykata merr vendimin për Florenc Hoxhën

Ish-drejtorin e Policisë Bashkiake të Tiranës Florenc Hoxha, i cili u arrestua pas protestës së dhunshme të opozitë para kryeministrisë kërkoi ndryshimin...

I grabitën zyrtarit në Lezhë makinën nën kërcënimin e armëve, autorët bëjnë menjëherë veprimin...

Detaje të reja kanë dalë lidhur me djegien e një makinës tip 'Benz' mbrëmjen e djeshme në Lezhë. Mësohet...

Tjetërsimi i 36 ha tokë në Spille, prokuroria e Kavajës kërkon 28 vite burg...

Prokuroria e Kavajës ka kërkuar 28 vite burg për 9 ish punonjësit e hipotekës së këtij qyteti, të cilët akuzohen për tjetërsimin...

Autobusi përplaset me makinën/ Rritet bilanci i pasagjerëve të plagosur, mbërrijnë me urgjencë 2...

Rritet bilanci i të plagosurve, shkon në 9 numri i të lënduarve nga aksidenti i rëndë që ndodhi paraditen e sotme, ku...

Tronditet Shkodra, ekzekutohet me armë zjarri 35-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Grudë, në Shkodër. Mësohet se një përson është vrarë me armë...

Vjen dëshmia e djalit të picierit për vrasjen e Jurgen Kurtit: Unë jam i...

Djali i picierit të vrarë në 2017 mohon të ketë lidhje me vrasjen e Jurgen Kurtit. Në një intervistë telefonike për RTV...

U shpall në kërkim Dervis Arapi, reagon menjëherë e ëma dhe lëshon thirrjen e...

Pasi policia ditën e sotme shpalli në kërkim djalin e Agim Arapit, për vrasjen e Jurgen Kurtit, ka ardhur reagimi i menjëhershëm i...

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, zbulohen ‘punët e fshehta’ me vjehrrin që dyshohet se sollën...

Prokuroria dhe policia e Tiranës janë përqendruar në dy pista hetimore për vrasjen e Jurgen Kurtit, ngjarje kjo e ndodhur mbrëmjen e...

Dalin detaje të reja nga vrasja e Jurgen Kurtit, kamerat nxjerrin zbuluar njërin nga...

Gazetari Ermal Vija thotë se policia ka identifikuar një nga autorët e dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti. “Policia ka shpallur në...

Dosja “Habilaj”, Gjykata e Krimeve të Rënda dërgon për gjykim 9 të pandehurit, prokuroria...

Gjykata për Krime të Rënda kalon për gjykim dosjen “Habilaj”. Mesditën e djeshme në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar seanca...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...