Përplasja e Kokëdhimës me turistët, kreu i Bashkisë së Himarës nxjerr versionin e ri:...

Kur kanë kaluar më shumë se 3 ditë nga sherri i Mihal Kokëdhimës me një grup turistësh spanjollë, ende nuk është një...

Shkallët ishin të mbuluara me gjak, detaje të reja nga përplasja me armë në...

Mesnatën e së dielës, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Jalë, pranë një ndër klubeve më të frekuentuara të jugut.

Zbardhen të tjera detaje/ Flakët përfshijnë anijen turistike në Karaburun, 6 persona ndodheshin në...

Anija turistike ‘Aqua Marine’ është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve të Karaburunit në jug të vendit.

Gjenden një pjesë e konsiderueshme e parave të vjedhura në Rinas (Del fotoja e...

Policia e Shtetit doli me një njoftim zyrtar ditën e sotme për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Rinas, ku u grabitën...

Atentati mafioz në Vlorë me 1 të vrarë dhe 1 të plagosur, zbulohet kush...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, në fshatin Poro të njësisë  administrative Novoselë.  Dy të rinjve u...

Masakra e Peshkëpisë, pas Fredi Bejlerit edhe 8 persona të tjerë në Prokurori, futet...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur për të marrë në pyetje edhe 8 persona të tjerë në lidhje me Masakrën e...

Gjykata merr vendimin për Klement Balilin, 10 vite burg për “Eskobarin e Ballkanit”

Ka përfunduar seanca e sotme gjyqësore në ngarkim të Klement Balilit, i etiketuar si “Eskobari i Ballkanit”. Gjykata e...

Mega-operacioni/ Shkatërrohet grupi shqiptaro-grek i drogës, 61 persona në pranga, mes tyre nëndrejtori i...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu njoftoi sot finalizimin e një megaoperacioni ndërkombëtar droge, për goditjen e një karteli...

Arrestohen 5 persona, mes tyre emra biznesmenësh dhe ish kryetari i komunës së Kasharit...

Policia ka arrestuar ish-kryetarin e Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia. Mësohet se në pranga kanë rënë 5 persona, të akuzuar për falsifikim...

Grabitja ndodhi brenda avionit të pasagjerëve, autorët rrëmbyen rreth 10 milion euro të disa...

Grabitja e rreth 10 milion eurove në Aeroportin e Rinasit ditën e sotme ka nxjerrë në pah skandalin me sugurinë në aeroportin...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...