“Ejani shpejt se ka një kufomë”/ Gjeti shqiptarin në makinë të mbuluar nga gjaku,...

Dalin të tjera detaje nga vdekja e 27-vjeçarit shqiptar Serxho Veizi, i cili u gjet i vdekur nga një plumb në kokë...

Video-skandali seksual/ ‘Dorëzohet’ më në fund polici, zbardhet dëshmia

Zbardhet dëshmia e policit Berhan Bajrakurti, i cili u arrestua dje pas publikimit të video-skandalit. Mësohet se pas shumë...

Turistët spanjollë i gjen belaja në Borsh/ U larguan nga lokali pasi nuk u...

Një furgon me turistë spanjollë është sulmuar në Borsh, të Sarandës.Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të enjteje, ku mësohet se turistëve...

Dosja “Hajdari” drejt “kalendave greke”, Izet Haxhia akuza se drejtësia është kapur nga Berisha...

Rigjykimi i çështjes së vrasjes së Azem Hajdarit po zvarriten pafundësisht. Izet Haxhia ka kërkuar rigjykim për këtë dosje sepse ai vetë është dënuar...

Pasi u la i lirë, Ervin Mata ndërron mendje dhe i bën kërkesë Prokurorisë:...

Biznesmeni Ervin Mata, një prej personave të përfshirë në konfliktin e përgjakshëm të 4 tetorit të vitit të kaluar në zonën e ish-bllokut, i...

Ervis Martinaj hetohet dhe për pastrim parash, zbulohen transaksionet dhe pasuritë e biznesmenit

Biznesmeni Ervis Martinaj nuk është në hetim vetëm për akuzën e " Vrasjes në rrethana të tjera cilësuese”. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së...

Kërcet arma në mes të ditës në Tiranë, qëllohet me plumb në kokë i...

Një 30-vjeçar është qëlluar me armë zjarri në zonën e Myslym Shyrit, në Tiranë. Informacion paraprak

“Më kërkuan para për të dalë me shoqet”, del dëshmia e babait të dy...

Vrasja e Indrit Çelajt disa ditë më parë tronditi mbarë opinionin publik. Së fundmi  Bujar Kusi, pronari i vilës ku ndodhi krimi,...

“Kokainë në kontenierin me banane”, Xhafaj: Tani është hetim i përbashkët!

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ishte i pranishëm në ambientetet e Task-Forcës Speciale, pas një takimi me Presidentin e Policisë kriminale gjermane, BKA. Pas prezantimit...

U dhunua nga djali i deputetit, del për herë të parë fotoja e Xhisiela...

Dhunimi i Xhisiela Malokut ka qenë në qendër të vëmendjes së fundi pasi personi që akuzohet është djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, Rexhep...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...