“Kam vrarë një njeri, kam ardhur të dorëzohem”/ Ekzekutoi gjyqtaren, policët dëshmojnë në gjyqin...

“Kam vrarë një njeri, kam ardhur të dorëzohem”. Këto kanë qenë fjalët e thëna nga Fadil Kasemi, për dy policët Nazmi Kosta dhe Dashnor...

Rihapet çështja për atentatorin e Lulzim Berishës

Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda rihap çështjen për atentatorin e Lulzim Berishës, Ahmet Ajeti. Ahmet Ajeti tentoi të vrasë Lulzim Berishën, ish-kreun...

Policia kontroll blic në Fier, kapen 3 persona me kokainë dhe kanabis

Gjatë kontrolleve që janë kryer gjatë orëve të fundit nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, FNSH Fier dhe nga Komisariati i Policisë...

Nikel, Policia: Operacioni vazhdon.

Pas Prokurorisë, edhe Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar për operacionin në Nikel të Krujës, ku u arrestuan 5 persona si pjesë e...

Deklarata bombë e Artan Hoxhës, ja cilët mund të jenë vrasësit e bankierit Santo

Gazetari Artan Hoxha hedh dyshime mbi autorët e vrasjes së bankierit Artan Santo Arrestimet në Nikël janë duke u komentuar nga gazetari Artan Hoxha në...

Vdekja e foshnjes në Durrës, Spitali: Trajtim maksimal nga mjekët, foshnja me sindromë të...

Duke shprehur ngushëllimet familjarëve për humbjen e fëmijës së tyre, drejtoria e spitalit rajonal të Durrësit sqaron opinionin publik, në lidhje me lajmin e...

Arrestimi i “të fortit” të zonës, ja krimet e bujshme të “Tukut” të Niklës

Mëngjesin e sotëm policia e Shtetit ka blindur Niklën e Krujës duke ushtruar kontrolle për të shkatërruar bandën e njohur të Niklës. Deri në këto...

Blinda dhe snajpera, FNSH e RENEA rrethon Niklën në Krujë, kush është i forti...

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm forcat speciale, FNSH, RENEA, shoqëruar nga mjete të blinduara,  kanë rrethuar fshatin Nikël të Krujës duke...

U padit nga PD për falsifikim, nis hetimi për Komisionerin e Vetting-ut.

Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet ne lidhje me dokumentacionin e dorëzuar nga komisioneri i Vettingut, Lulzim Hamitaj, në kohën kur aplikoi për t’u...

Zv.Ministri i Brendshëm: Grupe kriminale po paguajnë media për të goditur rivalët

Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari ka bërë një deklaratë të fortë në studion e emisionit “Opinion” ku po flitej për ngjarjet kriminale të Shkodrës....

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...