Po tentonte të kalonte 11 kg heroinë përmes Portit të Durrësit, policia arreston në...

Policia Kufitare parandalon dhe godet rast të tentativës për trafikim të drogave të forta. Sekuestrohen 11 kg lëndë narkotike, e dyshuar Heroinë....

Trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike nga Shqipëria në Brindizi, ja çfarë po ndodh me...

Në Itali po zhvillohet procesi gjyqësor kundër 10 të pandehurve për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Prokuroria ka kërkuar dënim më të...

U arrestua për vrasjen e ish-policit Santiago Malkos, gjykata merr vendimin për Blendi Tetën

Ka dalë sot para trupit gjykues Blendi Teta, i cili u arrestua për vrasjen e ish-policit Santiago Malkos. I...

“Çohuni çuna se kemi punë”, Klodiana Lala nxjerr detajet si u organizua vrasja e...

Detaje të reja dalin në dritë nga vrasja e ish-policit Santiago Malko pak ditë më parë në Tiranë. Gazetarja Klodiana Lala ka...

Thyhet dera e kishës në Vlorë, hajdutët marrin një sasi të konsiderueshme parash/ Policia...

Bie pre e hajdutëve kisha e “Shën Dhimitrit” në fshatin Palasë në Himarë, ku disa persona kanë marrë një sasi prej 10...

Vrasja e ish-policit Santiago Malko në Tiranë, zbulohet roli i Blendi Tetës (foto)

Blendi Teta dyshohet të jetë personi që ka informuar autorët e vrasjes së Santiago Malkos, për lëvizjet e këtij të fundit pak...

Ngjarje e rëndë në Fushë Krujë/ Merr flakë kati i tretë i një pallati,...

Një zjarr i fuqishëm ka shkrumbuar mëngjesin e sotëm katin e tretë të një pallati në fshatin Zallë të Fushë Krujës, ndërsa...

Procedohet penalisht ish drejtori në Dibër dhe 5 zyrtarë të tjerë (DETAJET)

Procedohen penalisht ish-drejtori dhe ish-përgjegjësi i ALUIZNI-t, në Drejtorinë Rajonale Dibër si dhe 4 ish-zyrtarë të Llixhave. Burime zyrtare nga policia e...

Bënin kërdinë duke vjedhur portofolat e qytetarëve në Vlorë, arrestohen dy fierakët

Dy fierakë janë arrestuar në Vlorë, pasi kanë kryer nëntë vjedhje të portofolave nga Janari i këtij viti duke marrë mbi 10...

Tentoi të vrasë Lul Berishën në vitin 2005, zbardhet dëshmia e Ahmet Ajetit: Më...

 Ahmet Ajeti, kosovari i dënuar me 20 vite burg në mungesë për një atentat ndaj Lulzim Berishës, në vitin 2005, ka mohuar...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...