Dyshohet si ekzekutori i biznesmenit të Bujtinave në Theth, ekstradohet nga Danimarka Kristjan Sulaj

Ekstradohet nga Danimarka autori i vrasjes së Ferdinand Polisë, i njohur në zonën e Thethit si “Nardi i Bujtinave”. 27-vjeçari Kristjan Sulaj,...

“Po përdoren si ekzekutorë të grupeve kriminale”, Artan Hoxha nxjerr detajet tronditëse: Janë të...

Teksa komentonte krijimin e strukturës së re policore, FAST, gazetari Artan Hoxha tha se përfshirja e ish-komandove është një hap pozitiv, pasi...

Policia dhe Krimet e Rënda në deklaratë urgjente, prokurori Mara me dorë të fortë:...

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë kanë lëshuar mbi 30 urdhër-arreste për persona të dyshuar për veprimtari...

RENEA dhe FNSH aksion në gjithë vendin nën drejtimin e Prokurorisë së Krimeve të...

Aksioni i Reneas dhe FNSH-së që është shtrirë në disa qytete të vendit, është duke u zhvilluar në këto moment dhe në...

Arrestohet biznesmeni i 17-të, kush është administratori i firmës që fitoi koncesionin e Milot-Balldren...

Shkon në 17-të numri i biznesmenëve që u arrestuan për skemën e mashtrimit me TVSH-në me faturat fiktive që llogaritet se i...

Super-operacioni në jug/ RENEA zbarkon në Gjirokastër, 10 të ndaluar për kanabis, zbardhen emrat

Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me forcat RENEA kanë ndërmarrë një operacion antidrogë në orët e para të mëngjesit të sotëm në...

U aksidentua me makinë të blinduar, kush është vëllai i deputetes që ndërroi mbiemrin

Eldi Dergjini, 34-vjeçari i aksidentuar mbrëmjen e së mërkurës në zonën e Laprakës pranë ish-rreth rrotullimit të Shqiponjës nuk është një emër...

Del fotoja, ky është oficeri i Krimeve të Rënda të cilit i shkrumbuan makinën

Personi që shihni në foto është oficeri i Krimeve të Rënda në policinë e Shkodrës, Arbër Duli. Oficerit 34 vjeçar i është...

3.4 mln euro në “Toyota Yaris”, prokuroria bën lëvizjen e fundit ndaj të dyshuarve...

Çështja e shumës marramendëse të parave të zbuluara në dy makina “Toyota Yaris” në Portin e Durrësit, pritet të kalojë brenda disa...

Del fotoja/ Kush është 34-vjeçari me precedent penal, shoferi i makinës së blinduar me...

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmë, ku një makinë “G Class” e blinduar me targa ruse u përmbys pranë ish-rreth rrotullimit...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...