Ish-kancelari gjerman në “listën e armiqve” të Ukrainës

Gjermania i bëri thirrje Ukrainës që të heqë nga interneti një listë të, siç thuhet, "armiqve të shtetit", pasi ish-kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, është...

“Era e Merkelit nuk ka përfunduar”

Në një intervistë për DW, Peter Beyer, raportues i grupit parlamentar CDU/CSU për Kosovën dhe Serbinë në Komisionin e Jashtëm të Bundestag-ut, thotë se...

Policia bastis shtëpinë e mjekut të njohur popullor, ja për çfarë akuzohet

Policia dhe Prokuroria në këto çaste gjenden në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqani, i njohur si Burdushi. Këtë e ka konfirmuar edhe Prokurori,...

Zbardhet itinerari, Nikola Gruevski u arratis përmes Shqipërisë, cilët pushtetarë në Tiranë ndihmuan ish-kryeministrin...

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski është arratisur drejt shtetit hungarez përmes Shqipërisë. Teksa prej disa ditësh kishte aludime se si ai kishte përfunduar në...

E bujshme/Televizioni maqedonas jep detajet tronditëse: Gruevski fshihet në këtë zonë të Shqipërisë

Vijon të jetë ende një mister arratisja e ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevksi, pas dënimit të tij me dy vite burg për korrupsion. Së...

Gazetarja shqiptare në Budapest: Ja ku po qëndron Gruevski

Zbardhen detaje të reja rreth arratisjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski, në Hungari, atje ku ka kërkuar edhe strehim politik. Gazetarja e televizionit 1TV, e...

Arratisja e Gruevskit, nisin protestat në Shkup

Një grup e qytetarësh në Shkup kanë protestuar para Qeverisë dhe kërkojnë përgjegjësi për arratisjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e ministrit...

Maqedoni, Xhaferi: Në tre mënyra mund t’i merret mandati Nikolla Gruevskit

Deputetit Nikolla Gruevski nuk mund t’i ndërpritet mandati pa u siguruar 80 vota në Kuvend. Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi tha në njw intervistw...

Donald Tusk: Jemi të përgatitur për anulim të Brexit nga Britania

Mes problemeve në qeverinë e Britanisë për marrëveshjen e Brexit, presidenti i Këshillit Evropian tha sot se BE është e përgatitur në rast se...

Gruevski eshtë arratisur nga Shqipëria me makinë me targa diplomatike

Ish-kryeministri maqedonas  Nikolla Gruevski ka dalë nga dogana e Hanit të Hotit për t’iu drejtuar më pas Hungarisë ku ka kërkuar azil politik. Ish shefi...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...