Policia bastis shtëpinë e mjekut të njohur popullor, ja për çfarë akuzohet

Policia dhe Prokuroria në këto çaste gjenden në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqani, i njohur si Burdushi. Këtë e ka konfirmuar edhe Prokurori,...

Zbardhet itinerari, Nikola Gruevski u arratis përmes Shqipërisë, cilët pushtetarë në Tiranë ndihmuan ish-kryeministrin...

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski është arratisur drejt shtetit hungarez përmes Shqipërisë. Teksa prej disa ditësh kishte aludime se si ai kishte përfunduar në...

E bujshme/Televizioni maqedonas jep detajet tronditëse: Gruevski fshihet në këtë zonë të Shqipërisë

Vijon të jetë ende një mister arratisja e ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevksi, pas dënimit të tij me dy vite burg për korrupsion. Së...

Gazetarja shqiptare në Budapest: Ja ku po qëndron Gruevski

Zbardhen detaje të reja rreth arratisjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski, në Hungari, atje ku ka kërkuar edhe strehim politik. Gazetarja e televizionit 1TV, e...

Arratisja e Gruevskit, nisin protestat në Shkup

Një grup e qytetarësh në Shkup kanë protestuar para Qeverisë dhe kërkojnë përgjegjësi për arratisjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e ministrit...

Maqedoni, Xhaferi: Në tre mënyra mund t’i merret mandati Nikolla Gruevskit

Deputetit Nikolla Gruevski nuk mund t’i ndërpritet mandati pa u siguruar 80 vota në Kuvend. Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi tha në njw intervistw...

Gruevski eshtë arratisur nga Shqipëria me makinë me targa diplomatike

Ish-kryeministri maqedonas  Nikolla Gruevski ka dalë nga dogana e Hanit të Hotit për t’iu drejtuar më pas Hungarisë ku ka kërkuar azil politik. Ish shefi...

Viktor Orban: Juristët të tregojnë pse Gruevski nuk është vendosur në qendrën transitore

Kryeministri hungarez Viktor Orban, sot është pyetur nga gazetarët se si Gruevski ka hyrë në mënyrë ilegale në Hungari dhe nuk është vendosur në...

DASH reagon ashpër për arratisjen e Gruevskit, ja paralajmërimi i fortë

Departamenti i Amerikan i Shtetit ka reaguar për ish kryeministrin i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar azil politik në Hungari. Ai duhet të...

Me kapuç në kokë Gruevski iku nga Tirana, flet për herë të parë Ambasada...

Vijon debati se si ish-kryeministri nacionalist e populist i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i kërkuar nga drejtësia e vendit, arriti të largohej nga Maqedonia drejt...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...