Greqia sfidon hapur Gjermaninë, zbuloni çfarë dëmshpërblimesh i kërkon

Parlamenti grek votoi të mërkurën pro nisjes së një fushate diplomatike për të nxitur Gjermaninë për të paguar miliarda euro dëmshpërblime për...

Konfirmimi/ PE voton pro liberalizimit të vizave me Kosovën

Deputetët e Parlamentit Europian kanë konfirmuar dje për herë të dytë qëndrimin e tyre pro liberalizimit të vizave me Kosovën, duke konfirmuar...

Tuzi voton/ Mbyllet numërimi, del rezultati për partitë shqiptare

Mbyllet numërimi për komunën e Tuzit. Partitë shqiptare marrin 16 mandate nga 32 që ka komuna e Tuzit ndërsa pritet qe edhe...

Kuvendi miratoi emrin e ri, Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “për”, ka miratuar ndryshimin e kushtetutës për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjen e kontestit...

Themelimi i ushtrisë/ Reagon Ambasada Amerikane

SHBA rikonfirmon mbështetje për krijimine ushtrisë së Kosovës. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka rikonfirmuar mbështetjen e SHBA-ve për...

Kosova formon Ushtrinë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar përfundimisht tri ligjet, me të cilat mundësohet transformimi i Forcës së Sigurisë së...

Kosovë, ambasadori amerikan: Votimi të premten për Ushtrinë, historik

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka quajtur ‘historik’ votimin e nesërm të tri ligjeve me...

Mogherini nuk përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve të Kosovës

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, por ka theksuar...

Kosova legalizon armët: S’ju dënon ligji pse e keni mbajtur pa leje

Gjithë qytetarët e Kosovës që posedojnë armë pa leje, nga mesi i dhjetorit do të mund t’i bëjnë legale ato. Tërë kjo pas vendimit të...

Vuçiç konferencë të jashtëzakonshme në mesnatë, thirrje publike Kosovës: Ju lutem o njerëz sikur...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga qeveria e Kosovës. Lideri serb kërkon që Kosova të...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...