Sulmohet keq gazetari i “Top Channel” nga protestuesit grekë, veprimi i tij që nxiti...

Protestues të tensionuar kanë sulmuar korrespodentin e televizionit shqiptar “Top Channel” në Athinë. Incidenti ka ndodhur sot gjatë edicionit...

Kosovarja rrëfen tmerrin: Isha 16 vjeçe kur serbët më futën në një makinë…

Vasfije Krasniqi-Goodman ka thyer një tabu në shoqërinë kosovare pasi është bërë gruaja e parë, viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës së Kosovës, që...

Djali i deputetit trafik kokaine në Peloponez, goditet grupi i fuqishëm

Një djalë i një deputeti të njohur dhe dy oficerë të policisë helene dyshohet se luajtën një rol kyç në grupin 11-anëtarësh greko-shqiptar të...

U rrahën se folën shqip në Serbi, reagon Vuçiç për 2 shqiptarët

Natën mes të shtunës dhe së dielës u rrahën barbarisht dy të rinj shqiptarë në Serbi nga 4 persona ende të paidentifikuar. Arsyeja e dhunimit...

Greqia paralajmëron Turqinë për ishujt e Egjeut

Shefi i Ushtrisë Greke, Evangelos Apostolakis, paralajmëroi sotTurqinë se vendi i tij do të reagojë me vendosmëri në rast të "përshkallëzimit të...

Lufta e Kosovës, SHBA i ndalon hyrjen të Radosavleviç për vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Departamenti Amerikan i Shtetit ia ka ndaluar hyrjen në SHBA, shtetasit serb Goran Radosavleviq i njohur si Guri, për shkak të përfshirjes...

Mal i Zi ndërmer nismën për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb në Malin e Zi, Momcilo Vuksanovic ka thënë se deri më tani janë mbledhur rreth 30.000 nënshkrime në iniciativën...

Gruevski: Vendimi për burg është një persekutim politik

Pas konfirmimit të gjykatës së apelit sot dënimin me burg dyvjeçar për ish-kryeministrin, Nikolla Gruevskin, ish-kreu konservator tha se vendimi është i motivuatr politisht....

U kap me heroinë në makinë, gjykata lë në burg politikanin shqiptar

Rediart Cankja dhe Shpresa S. do të qëndrojnë në një burg në Francë deri në tetor. Kjo është ajo që vendosi një gjykatë në...

Misteri, çfarë u ndodhi dy shoqeve shqiptare që u gjetën të vrara?

Vetëvrasja e dy vajzave adoleshente disa muaj më parë në Prizren ka mbetur ende e pazbardhur. Ato ishin nxënëse të klasave të dhjeta në të...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...