Kufiri detar me Shqipërinë, reagon Kotzias: Nuk është firmosur për shkak të sherrit Rama-Meta...

Ish-ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka folur ditën e djeshme për marrëveshjen e Prespës si dhe për bisedimet me Shqipërinë...

Vuçiç bën deklaratën e fortë: Nuk dimë se ku janë kufijtë midis shqiptarëve e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçic ka deklaruar prerë se tashmë është e nevojshme të përcaktohen qartë kufijtë mes shqiptarëve dhe serbëve. Termi përkufizim i kufirit...

Lufta e Kosovës, SHBA i ndalon hyrjen të Radosavleviç për vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Departamenti Amerikan i Shtetit ia ka ndaluar hyrjen në SHBA, shtetasit serb Goran Radosavleviq i njohur si Guri, për shkak të përfshirjes...

Deputeti i Merkel në Beograd: Pa e njohur pavarësinë e Kosovës nuk ka BE

Deputeti i Parlamentit Gjerman nga radhët e partisë së kancelares Angela Merkel, Peter Beyer, ka thënë se Serbia nuk mund të anëtarësohet në Bashkimin...

Kosova shpall “non-grata” Brabiç pas gjuhës raciste e ofenduese ndaj shqiptarëve,reagon Brnabic

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli tha dje se nuk do të lejojë hyrjen në Kosovë të kryeministres së Serbisë Ana...

Vulin: Çfarë do të bëjë Serbia nëse BE nuk ndalon krijimin e Shqipërisë së...

Ministri i Mbrojtës i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha sot se Bashkimi Evropian po aplikon standarde të dyfishta pasi nuk po reagon në...

Haradinaj replikon me Thaçin: Shkoi në Veri për të nxitur ndarjen

Kryeministri Ramush Haradinaj ka replikuar ndaj paralajmërimeve të presidentit Thaçi, duke thënë se e vetmja mënyrë për ta mbajtur gjallë idenë e Thacit për...

BE i përgjigjet AAK pas kërkesave për largimin e Mogherinit nga dialogu

Akuzat dhe përplasjet ndërmjet Haradinajt me kryediplomaten evropiane Mogherini dhe Bashkimin Evropian kanë vijuar sot nga deputeti i AAK, Muharrem Nitaj, që...

U rrahën barbarisht nga serbët. Shqiptari në luftë për jetën, flet shoku i tij:...

Flet njeri nga shqiptarët e Kosovës që u rrahën brutalisht në Novi Sad të Serbisë gjatë ditës së djeshme. Raportohet se njëri prej tyre...

Thaçi: Korrigjimi i kufijve siguron njohjen nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të martën se vetëm marrëveshja paqësore për ndryshim të kufirit në mes Kosovës dhe Serbisë, i siguron...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...