Kosovë, Haradinaj: Heqim taksën nëse ka garanci për njohje nga Serbia

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë sot se pa garanci ndërkombëtare që marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi do të rezultojë me njohje taksa...

Nis intervistimi i disa ish-pjesëtarëve të UÇK-së në Hagë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, u paraqit të hënën për intervistim në Prokurorinë Speciale në Hagë, në lidhje me...

Taksa 100% ndaj Serbisë, SHBA i dërgon urdhër të prerë Haradinajt

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk shohin ndonjë përfitim të Kosovës nga vendosja e taksës prej 100 për qind për mallrat serbe. Shteti...

BE thotë se s’ka dialog në të ardhmen e afërt: Taksa të hiqet urgjentisht

Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiç nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur ...

Këshilltari i presidentit Thaçi zbulon kushtin e Serbisë për njohjen e Kosovës

Blerim Shala, këshilltari politik i Presidentit Hashim Thaçi është shprehur se kushti i Serbisë për njohjen e Kosovës është shkëmbimi i një...

Zbardhen bisedat/ Plas mes këshilltarit të Kryeministrit dhe ish-Këshilltarit të Isa Mustafës, degradon në...

Avni Arifi i AAK’së e Bajram Gecaj i LDK’së janë përfshirë në një debat me akuza e sharje në fb, kur kanë...

Vulin: Çfarë do të bëjë Serbia nëse BE nuk ndalon krijimin e Shqipërisë së...

Ministri i Mbrojtës i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha sot se Bashkimi Evropian po aplikon standarde të dyfishta pasi nuk po reagon në...

“Kishte plagë të madhe në kokë”, Haradinaj rrëfen si e gjeti vëllain e vdekur...

Kryeministri Ramush Haradinaj, dikur ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka rrëfyer për herë të parë se si e ka gjetur të...

Zv.presidenti i PE në Kosovë, flet për ndryshimin e kufijve: U ndjeva shumë i...

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha të mërkurën në Prishtinë se mundësia e ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës e Serbisë, nuk...

Arrestohet nga policia serbe zv.ministri në Qeverinë e Kosovës

Policia serbe ka arrestuar në pikën kufitare të Merdarës zëvendësministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Boban Stankovic. Ai është njëkohësisht edhe nënkryetar...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...