Kosovë, ambasadori amerikan: Votimi të premten për Ushtrinë, historik

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka quajtur ‘historik’ votimin e nesërm të tri ligjeve me...

Mogherini nuk përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve të Kosovës

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, por ka theksuar...

Kosova legalizon armët: S’ju dënon ligji pse e keni mbajtur pa leje

Gjithë qytetarët e Kosovës që posedojnë armë pa leje, nga mesi i dhjetorit do të mund t’i bëjnë legale ato. Tërë kjo pas vendimit të...

Vuçiç konferencë të jashtëzakonshme në mesnatë, thirrje publike Kosovës: Ju lutem o njerëz sikur...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga qeveria e Kosovës. Lideri serb kërkon që Kosova të...

Taksa tregtare, Haradinaj: Çdo produkt nga Serbia duhet të na referohet “Republika e Kosovës”

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkruar për vendimin e sotëm të Qeverisë, që të vendoset taksë prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë serbe,...

Dështon Kosova, nuk merr votat e mjaftueshme për anëtarësim në INTERPOL

Kosova ka dështuar përfundimisht për t’u bërë anëtare me të drejta të plota të Interpol. Pas dështimit në raundin e parë, edhe në raundit të...

Këshilli i Sigurimit, SHBA mbështet krijimin e ushtrisë së Kosovës; Kërkesat për shtetet anëtare

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë treguar edhe njëherë mbështetje të madhe për Kosovën, ndërsa përfaqësuesi amerikan në Këshillin e Sigurimit, Jonathan Cohen bëri...

“Ushtria e Kosovës”, reagon ashpër Serbia: Terroristët po marrin armët në duar

Pasi Kuvendi i Kosovës miratoi dje tri projektligje për FSK-në, projektligje këto që i hapin rrugë formimit të ushtrisë së Kosovës,  ka ardhur menjëherë...

Kuvendi i Kosovës miraton projektligjin për krijimin e Ministrisë së Mbrojtjes

Kuvendi i Kosovës i ka miratuar në parim tri projektligjet e propozuara nga qeveria për transformimin e Forces se Sigurise se Kosoves. Përmes këtyre tri...

Vuçiç urdhëron ushtrinë të vihet në gjendje gatishmërie për luftë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi pjesëtarë të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës. Reagimi i Vuçiçit vjen...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...