Haradinaj: S’ka ekstradim të Babales pa kaluar etapat ligjore

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur gjatë vizitës së tij në Tiranë për mundësinë e ekstradimit nga Kosova të Albert Veliut i njohur...

Misteri, çfarë u ndodhi dy shoqeve shqiptare që u gjetën të vrara?

Vetëvrasja e dy vajzave adoleshente disa muaj më parë në Prizren ka mbetur ende e pazbardhur. Ato ishin nxënëse të klasave të dhjeta në të...

Grabitet në mes të ditës banka, persona të armatosur hyjnë me forcë

Një bankë është grabitur ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në bankën TEB në lagjen Dardania, Prishtinë. Burime nga policia bëjnë me dije se persona...

Thaçi: Komiteti i Punëve të Jashtme të PE-së e konsideron të mundshëm opsionin e...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka njoftuar se Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian (AFET) ka miratuar draft-rezolutën për Kosovën dhe vendet...

“Nuk e njohim Kosovën”, Petro Koçi i jep zyrtarit serb përgjigjen që ai nuk...

Në Ministerialin e Mbrojtjes të Europës Juglindore (SEDM), që zhvillohet sot në Beograd, zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, iu përgjigj flakë për flakë sekretarit...

Daçiç “paralajmëron” politikanët e Kosovës: Gati burgu në Hagë

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, edhe njëherë është marrë me Kosovën.Ai kësaj radhe ka deklaruar se burgu i Scheveningenit në Hagë, është duke...

SHBA: Serbia të ndalë fushatën për anulimin e njohjeve të Kosovës

Ka kohë që Serbia ka nisur një fushatë për të bindur shtetet që e kanë njohur Kosovën ta anulojnë vendimin për njohjen e pavarësisë....

Kosovë, Kurti: Serbia na detyrohet mbi 22 miliardë euro

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha në një konferencë për media se nuk mund të ketë pajtim me Serbinë ashtu siç pretendon presidenti...

Policia bastis shtëpinë e mjekut të njohur popullor, ja për çfarë akuzohet

Policia dhe Prokuroria në këto çaste gjenden në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqani, i njohur si Burdushi. Këtë e ka konfirmuar edhe Prokurori,...

Kosovë, zv. ministri i shkarkuar Musa Cena mund të dënohet me 12 vjet burg

Ish-zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal, Musa Cena, i arrestuar më 20 tetor nën dyshimin se ka keqpërdorur detyrën zyrtare dhe ka marrë rryshfet, sipas Kodit...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...