Dalin pamjet e femrave serbe që lobuan kundër Kosovës në INTERPOL

https://youtu.be/hj8ByOahnzo Ministri i Jashtëm kosovar Pacolli tha në komisionin e Jashtëm se Serbia angazhoi vajza të bukura...

Këshilli i Sigurimit, SHBA mbështet krijimin e ushtrisë së Kosovës; Kërkesat për shtetet anëtare

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë treguar edhe njëherë mbështetje të madhe për Kosovën, ndërsa përfaqësuesi amerikan në Këshillin e Sigurimit, Jonathan Cohen bëri...

Aksioni i policisë në Mitrovicë/ Njësitë Speciale bastisin banesën e politikanit serb (EMRI)

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë bastisur sot në mëngjes shtëpinë e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radoiçiç. Ai është kërkuar me urdhër të...

Haradinaj: Në Berlin shkova pa kushte, atje më vendosën kushte

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në tryezën e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovësme temë “Dialogu Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit”, ka...

Kremlini: Taksat ndaj produkteve serbe duhet të hiqet menjëherë

Ministria e Jashtme ruse tha sot se Bashkimi Evropian duhet të ndikojë urgjentisht tek autoritetet e Kosovës që menjëherë të hiqet taksa ndaj mallrave...

Plas keq/ Operacioni policor në veri të Kosovës, serbët ndërmarrin veprimin e rëndë

Me qindra serbë i kanë bllokuar rrugën Njësisë Speciale gjatë aksionit në orët e para të mëngjesit në veri të Mitrovicës.

Çfarë përmban? Merkel i dërgon letër Kosovës

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ia ka kthyer letrën kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në të cilën shpreh shqetësimin e saj për idenë e...

BE thotë se s’ka dialog në të ardhmen e afërt: Taksa të hiqet urgjentisht

Dialogu ndërmjet presidentëve Hashim Thaçi e Aleksander Vuçiç nuk parashihet të vazhdojë në një të ardhme të afërt. Një vendim se kur ...

Kryeministri shkarkon ministrin e Listës Serbe

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo është shkarkuar sot nga detyra me vendim të kryeministrit, Ramush Haradinaj. Këtë  e ka...

Arrestohet nga policia serbe zv.ministri në Qeverinë e Kosovës

Policia serbe ka arrestuar në pikën kufitare të Merdarës zëvendësministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Boban Stankovic. Ai është njëkohësisht edhe nënkryetar...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...