Thaçi: Të mos paragjykohet rezultati i marrëveshjes me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se nuk duhet të paragjykohet rezultati i një marrëveshjeje eventuale të paqes mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi...

Vuçiq i thotë Putinit: Zgjidhja për Kosovën është ende larg

Zgjidhja për Kosovën është ende larg, tha presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në fillim të takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, të martën...

Asociacioni, në marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

Qeveria e Kosovës është e gatshme që të punojë në përshpejtimin e procesit për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe,...

Scott: SHBA nuk pranon çfarëdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar sot para gazetarëve në Beograd se SHBA-të janë të hapura për marrëveshje ndërmjet palës kosovare dhe...

Daçiç “paralajmëron” politikanët e Kosovës: Gati burgu në Hagë

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, edhe njëherë është marrë me Kosovën.Ai kësaj radhe ka deklaruar se burgu i Scheveningenit në Hagë, është duke...

Ministri jep dorëheqjen në tryezën e kryeministrit, ja arsyeja përse kërkon të largohet nga...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i ka paralajmëruar dorëheqjen e tij kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj. RTV Dukagjini bën me dije se Tahiri këtë vendim...

“Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”/ Priten protesta masive

Lëvizja Vetëvendosje planifikon të organizojë protesta edhe më masive sesa ajo e së shtunës së kaluar, gjatë javëve në vijim, nëse presidenti Hashim Thaçi...

Tensionohet situata/ Sulm me armë gjatë natës lokalit, ku ishte Hashim Thaçi

Tensionet kanë rënë në veri të Kosovës, pas vizitës së të shtunës së Presidentit Hashim Thaçi. Banorët hoqën barrikadat në rrugën që të çon...

Hoxhaj për Vuçiç: Vizitën normale në Ujman s’mund ta shesësh si gjendje lufte

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në një postim në Tëitter ka deklaruar se s’ka nevojë që Serbia të reagojë me alarme të rrejshme kur...

Vuçiç urdhëron ushtrinë të vihet në gjendje gatishmërie për luftë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi pjesëtarë të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës. Reagimi i Vuçiçit vjen...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...