“Kishte plagë të madhe në kokë”, Haradinaj rrëfen si e gjeti vëllain e vdekur...

Kryeministri Ramush Haradinaj, dikur ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka rrëfyer për herë të parë se si e ka gjetur të...

Zv.presidenti i PE në Kosovë, flet për ndryshimin e kufijve: U ndjeva shumë i...

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha të mërkurën në Prishtinë se mundësia e ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës e Serbisë, nuk...

Arrestohet nga policia serbe zv.ministri në Qeverinë e Kosovës

Policia serbe ka arrestuar në pikën kufitare të Merdarës zëvendësministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Boban Stankovic. Ai është njëkohësisht edhe nënkryetar...

Arkipeshkvi Frendo jep lajmin e rëndësishëm për Kosovën: Vatikani e ka hedhur hapin e...

Vatikani është një prej shteteve që nuk e njeh ende pavarësinë e Republikës së Kosovës. Por në emisionin “I Ftuari” në ‘A2’,...

Kosovë, qeveria miraton projektligjin për dialogun, ndan 300 mijë euro për ekipin negociator

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e delegacionit shtetëror të Republikës të Kosovës në procesin e dialogut me...

Nesër nis ngjarja e shumëpritur në Mitrovicë, dokumentat janë bërë gati (Foto)

Pavarësisht se Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), i ka kthyer përgjigje negative, kreu i Mitrovicës jugore, Agim Bahtiri po vazhdon...

Dalin pamjet e femrave serbe që lobuan kundër Kosovës në INTERPOL

https://youtu.be/hj8ByOahnzo Ministri i Jashtëm kosovar Pacolli tha në komisionin e Jashtëm se Serbia angazhoi vajza të bukura...

Haradinaj letër Mogherinit, njihuni me akuzat e forta që ngre

Kryeministri Ramush Haradinaj i ka kthyer edhe një letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherinit. Kjo rezulton të jetë letra...

Serwer: Ushtria e Kosovës, hap i domosdoshëm, mund të ishte bërë më herët

Ish-diplomati amerikan dhe profesori i Universitetit të Washingtonit, Daniel Serwer, ka thënë se krijimi i ushtrisë së Kosovës ka qenë një hap...

Stoltenberg i telefonon Haradinajt: FSK po zhvillohet, do rishqyrtojmë angazhimin e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg,  ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e ka...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...