“Mbajtësi i pushtetit në veri”, ja kush është biznesmeni i fuqishëm që fshihet pas...

Burime të policisë së Kosovës thanë për rrjetin investigativ BIRN se Milan Radoiçiç, biznesmeni i fuqishëm i konsideruar si mbajtësi i vërtetë i pushtetit...

Vrasja e politikanit serb, Prokuroria tregon se çfarë u gjet gjatë kontrollit në shtëpitë...

Forcat speciale të Policisë së Kosovës ROSU kanë arrestuar sot në Mitrovicë katër persona, nën dyshimin se janë të përfshirë në vrasjen e politikanit...

Aksioni i policisë në Mitrovicë/ Njësitë Speciale bastisin banesën e politikanit serb (EMRI)

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës kanë bastisur sot në mëngjes shtëpinë e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radoiçiç. Ai është kërkuar me urdhër të...

Vendimi për doganat ndaj Serbisë/ Gjermania ka një thirrje për Kosovën, ja çfarë kërkon

Gjermania i është bashkuar thirrjes së BE-së ndaj Kosovës për t’i hequr doganat ndaj Serbisë dhe Bosnjë-Hercegovinës, ndërsa mendon se të dyja palët mund...

Operacioni i policisë në Mitrovicë, zbulohen emrat e dy policëve të arrestuar që hetonin...

Policia e Kosovës ka nisur një operacion në Mitrovicën e Veriut dhe ka kryer disa arrestime, persona të dyshuar se kanë marrë pjesë në...

Kremlini: Taksat ndaj produkteve serbe duhet të hiqet menjëherë

Ministria e Jashtme ruse tha sot se Bashkimi Evropian duhet të ndikojë urgjentisht tek autoritetet e Kosovës që menjëherë të hiqet taksa ndaj mallrave...

Kosovë, doganat kthejnë mbrapsht 20 kamionë me produkte nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina

Pas hyrjes së menjëhershme në fuqi të vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen në 100 përqind të taksës doganore ndaj produkteve të Serbisë...

Haradinaj: Taksa tregtare hiqet kur Serbia të njohë Kosovën

Kryeministri I Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë sot se taksa prej 100 përqindësh, e vënë për produktet me origjinë serbe, nuk duhet të hiqet...

“Mos provokoni!”, BE urdhër të prerë Kosovës, ja çfarë i kërkohet

Zëdhënësja e BE-së Maja Kocijançiç tha sot se mesazhi i Brukselit për tarifat doganore të Kosovës është "i qartë dhe i qëndrueshëm", dhe se...

Vota për Kosovën në INTERPOL. Ministri malazes i përvishet Serbisë: Pse e bëni kaq...

Srdjan Darmanoviç, Ministër i Punëve të Jashtme të Malit të Zi i ka reaguar Serbisë duke thënë se nuk e kupton dramën e saj...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...