“Me këdo që takohem shkruajnë se jam në lidhje intime me të”, ambasadorja shqiptare...

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar publikisht ndaj mediave serbe, të cilat sipas saj po e sulmojnë vazhdimisht duke...

Situatë e tensionuar/ Xhandarmëria serbe shkel në territorin e Kosovës

Xhandarmëria serbe ka vazhduar provokimet ndaj shtetit të Kosovës. RTK ka mësuar nga burimet e veta se ditë më parë pikërisht me...

Marrëdhënia e tensionuar, Haradinaj i drejton kërkesën e fortë kryeministrit Edi Rama: T’ia nisë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shqipëria të heqë taksën për qarkullimin e automjeteve në “Rrugën e Kombit”.

Kosova shpall “non-grata” Brabiç pas gjuhës raciste e ofenduese ndaj shqiptarëve,reagon Brnabic

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli tha dje se nuk do të lejojë hyrjen në Kosovë të kryeministres së Serbisë Ana...

‘Njerëz që vijnë nga mali”/ Kryeministrja serbe nuk përmbahet, fyen rëndë shqiptarët, shpërthen Pacolli:...

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, i ka dërguar një porosi kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiq se ajo nuk do të...

Polici tërheq vëmendjen e të gjithëve me veprimin që bëri gjatë aksionit në veri...

Pas përfundimit të aksionit të Policisë në veri të Kosovës një nga pjesëtarët e Njësisë Speciale ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Arrestimi i zyrtarëve serbë në veri të Kosovës, reagon menjëherë Bashkimi Europian

Bashkimi Europian ka reaguar pas aksioneve të fundit të Policisë së Kosovës, duke kërkuar që ato “të bëhen në mënyrë ligjore dhe...

4 policë të plagosur gjatë superoperacionit/ Arrestohen serbë, shqiptarë e boshnjakë. KFOR ngre helikopterët...

Policia e Kosovës njofton se gjatë operacionit që po zhvillon në disa rajone të ndryshme të veriut të Kosovës, përfshirë komunat Zveçan,...

Arrestimet dhe përplasjet në veri të Kosovës, Thaçi nxjerr detajet, kush ishte rusi i...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë para mediave ku ka zbuluar detaje nga operacioni që është zhvilluar në veri të Kosovës,...

200 forca speciale në Mitrovicë, serbët në alarm/ Breshëri plumbash si në luftë, momenti...

Punë e vështirë për policinë e Kosovës, mëngjesin e sotëm në operacionin që ka nisur në veri të vendit, me synim arrestimin...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...