SHBA: E pabesueshme që Kosova injoron këshillën tonë për taksën

Presidenti, kryeministri dhe krye-parlamentari i Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, ku është shprehur akoma më qartë zhgënjimi...

Ushtria e Kosovës në stërvitje në Turqi

Në qytetin Kars të Turqisë ka filluar ushtrimi fushor ndërkombëtar "WINTER EXERCISE 19“ (Ushtrimi dimëror) në të cilin po marrin pjesë përfaqësuesit...

Haradinaj refuzon kompromis për taksën, SHBA anulon vizitën e gjeneralit

Përplasja mes politikës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe asaj të Departamentit amerikan të Shtetit për taksën tregtare ndaj Serbisë, ka...

Basketbollisti serb shokon bashkëkombësit e tij me deklaratën për Kosovën, pas kësaj i ndodh...

Nikolla Kaliniq nuk është vetëm basketbollist i mirë. Ai është edhe një qytetar mendjehapur i Serbisë, të cilit i pëlqen të lexojë...

Vuçiç bën deklaratën e fortë: Kompromis me Kosovën vetëm nëse plotëson këtë kusht

Presidenti Aleksandër Vuçiç, është shprehur së fundmi se do të bëjë marrëveshje me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit plotëson një kusht.

Cipras: Grekët dhe turqit mund të bashkëjetojnë pa frikë dhe urrejtje

Kryeministri grek, Aleksis Cipras, në një intervistë për televizionin turk TGRT Haber, tha se vizita e tij në Turqi ishte një moment i rëndësishëm...

Haradinaj ngre shqetësimin e madh për Kosovën dhe nxjerr detajet sekrete nga darka e...

I ftuar në emisionin “Pressing”, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj komentoi darkën aq shumë të përfolur me liderët e koalicionit qeverisës, me...

Gazetari i njohur i nxjerr sekretet Vuçiçit: Shpesh flet shqip, madje…

Gazetari i “Tv Klan” në Beograd, Idro Seferi, ka zbuluar disa detaje në komunikimin mes tij dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë...

U arrestua për zhdukjen e 713 mln lekëve nga BSH/ Ardian Fullani rikthehet fuqishëm...

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është emëruar në një post të rëndësishëm në Bankën Qendrore të Malit të Zi. “Guvernatori i...

Turqi, Tsipras: Hapja e seminarit ortodosk burim shprese për lidhjet me Greqinë

Kryeministri grek Alexis Tsipras tha sot në ditën e dytë të vizitës së tij historike të Turqi se hapja e një manastiri...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...