Kamenos: S’trembemi nga Shqipëria, Shkupin 20 minuta punë e kemi

Ish-ministri grek i Mbrojtjes dhe kreu i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos, në një intervistë për televizionin lokal “TRT” ka thënë se...

Daçiç: Propozimi zyrtar i Serbisë, ndarja e kufirit mes serbëve dhe shqiptarëve

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se propozimi zyrtar i Serbisë, për zgjidhjen e çështjes së Kosovës,...

“Tërhiqu se do të të mbaroj”/ Publikohen SMS-të shantazhuese dhe kërcënuese mes dy ish-ministrave

Mediat greke kanë publikuar një seri mesazhesh kërcënuese që ish-ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias  mori në telefonin e tij celular nga...

Çfarë po ndodh? Haradinaj paralajmëron shkurtimin e ministrive

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar Ligjin për Qeverinë, i cili parashikon zvogëlimin e numrit të të zgjedhurve dhe saktësimin e...

Vuçiç kërcënon publikisht Kosovën: Nëse nuk arrijmë marrëveshje, ja çfarë e pret!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se me përpjekjet e tij për arritjen e një marrëveshjeje me Kosovën, e cila mund...

Mogherini: Nëse Kosova heq tarifën, thërras menjëherë takimin Thaçi-Vuçiç

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini konfirmoi dje se është e gatshme të organizojë takime në nivel presidentësh mënyrë që të arrihet...

“Ishte provokim i rëndë”/Dogjën flamurin e Kosovës në New York, çfarë i ndodhi shqiptarit...

Një përleshje fizike ka ndodhur të dielën me disa të rinj serbë dhe një shqiptar nga Kosova janë përfshirë të dielën> Konfrontimi...

“Kalova nga Tirana”, Nikola Gruevski tregon kush e ndihmoi të arratisej dhe bën paralajmërimin...

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski ka deklaruar se Serbia nuk ka ndikuar në vendimet e tij për të kërkuar azil në Hungari.

Tronditet Greqia, lëkundje të forta tërmeti (FOTO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.3 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë. Lëkundja e fortë është regjistruar...

Trump letër Vuçiç-it për Kosovën, vjen reagimi i revoltuar nga Beogradi: Kurth për Serbinë!

Mediat në Beograd shkruajnë se Serbia nuk e pranon mënyrën e marrëveshjes me Kosovën, të cilën ua ka kërkuar përmes letrës që...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...