Qosja: Berisha s’flet dot për kufijtë, ka mohuar shtetin e Kosovës

Përmes një postimi në Facebook, akademiku Rexhep Qosja ka komentuar takimin e kreut të Vetëvendosje, Albin Kurti me ish kryeministrin Sali Berisha, ku ndër...

Vuçiq: Nuk e njohim pavarësinë e Kosovës e as nuk kemi plane për luftë

Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, por as nuk do të nxisë luftë e konflikt në Kosovë, ishin mesazhet që presidenti i...

Nipi i Adem Jasharit mesazh të fortë kundër vizitës së Aleksandër Vuçiç

Vizita e Aleksandër Vuçiç në Kosovë ka nxitur reagime të shumta, ku mes tyre ka reaguar edhe nipi i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari. Nipi i Jasharit, i...

Anulimi i vizitës së Vuçiçit, vjen reagimi nga BE

Bashkimi Evropian ka reaguar në lidhje me vendimin e autoriteteve të Kosovës për të mos i lejuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, që të...

Si u pasqyrua në mediat botërore vizita e Vuçiçit?

Agjencitë botërore dhe ato rajonale i kushtuan vëmendje të madhe tentimit të pasuksesshëm të presidentit serb Aleksandar Vuçiç për ta vizituar fshatin Banje, të...

Thaçi: Bllokimi i rrugëve nuk ndihmon në arritjen e paqes dhe pajtimit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se mirëkupton reagimin e qytetarëve të Drenicës, të cilët në shenjë revolte, bllokuan rrugën me qëllim që të...

Vuçiç ndalohet nga Policia e Kosovës

Vizita e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç për në Banjë të Skënderajt është anuluar nga Qeveria e Kosovës. Por presidenti serb ka insistuar që të vazhdojë...

Vuçiq në veri, Haradinaj ia anulon vizitën në Skenderaj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka nisur ditën e dytë të vizitës së tij në pjesën veriore të Kosovës, me një shëtitje në lagjen...

“Ndjehem mirë në Kosovë”, Haradinaj përgjigje Vuçiçit: Nëse kërcënon parimet tona do të të...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Kosovës Aleksandër Vuçiç se në Kosovë Ndjehet mirë. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook,...

Deklara e Merkel per kufijte, Vuçiç: Nuk kam mundësi ti zbatoj idetë e mia...

Pa deklaratës së kancelareës gjermane, Angela Merkel, e cila doli kundër idesë për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi, ka ardhur reagimi i parë nga presidenti serb,...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...