“Kërkon gjak nëpër rrugë”, Ngjela plas ‘bombën’ që do të tronditë politikën shqiptare në...

Avokati Spartak Ngjela përmes një komenti në rrjetet sociale ka hedhur akuza të forta ndaj kreut të shtetit, Ilir Metës.

‘Po pret fatin e tij si një president i shkarkuar’, Spartak Ngjela zbulon KUSHTIN...

Avokati, Spartak Ngjela teksa ka analizuar fillimin e aplikimit të Reformës në Drejtësi, thotë se ajo po sjell ndryshim të madh, së...

Julian Kazazi: Arti po degradon, sponsorizohen aktivitete fasadë, kushtet e punës për artistët janë...

Artistët shprehen se sot ndihen të pavlerësuar nga institucionet dhe sipas tyre trajtimi nuk është ai që duhet. Në reagimet e tyre...

Viron Bezhani: Qendra Olimpike është kthyer në qendër biznesi, gjendja në sport alarmante, do...

Sporti në Shqipëri po kalon një krizë, e shfaqur në forma dhe përmasa të ndryshme, por është fakt evident që ka një...

Skënder Jaçe: Jemi në kufijtë minimalë për realizimin e një filmi, mungesa e sallave...

Regjisorë të ndryshëm shprehen se me realizimin e filmit përballen me vështirësi të ndryshme, por dhe kur del një vepër e mirë...

Në shtator nis arrestimi i politikaneve? /Ç’shkruan “Deutche Welle” për çështjet e nxehta dhe...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në intervistë për DW paraqet argumentet pse me SPAK-un në Shqipëri do të fillojë çmontimi...

Adrian Devolli: Ministria e Kulturës dhe GKA si zyrat e Gestapos, mungon klima artistike...

Përballë problemeve, që janë në aktivitetin artistik artistë të ndryshëm shprehen se nuk gjejnë mbështetjen te institucionet në vend. Sipas tyre, është një situatë...

Merita Smaja: Artisti sot nëpërkëmbet, Ministria e Kulturës nuk ka bërë asgjë për teatrot...

Ky sezon artistik ka qenë me angazhime për aktoren e njohur Merita Smaja, i cili u mbyll me shfaqjen teatrore “Kumarxhiu” dhe sipas saj...

“Kryeministri nuk ka rrugë tjetër”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin ‘bombë’ të Edi Ramës

Avokat Spartak Ngjela njihet për deklaratat e forta dhe të drejtpërdrejta. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Ngjela thekson se korrupsionit po i...

“Këtë e di edhe Berisha e Basha”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë për...

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend.  Në analizën e tij Ngjela shprehet se liderët aktualë të Shqipërisë, edhe në...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...