Luftar Paja: Teatri Kombëtar nuk e meriton emrin, nëse nuk gjenden vepra të reja...

Aktorët që prej dekadash kanë dhënë kontribut në teatër dhe kinema nuk duhet të lihen në harresë, por duhen afruar përmes projekteve...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’: Goditja penale që do trondisë Sali Berishën dhe skenari që...

Avokati Spartak Ngjela shprehet se Moska ka kthyer sytë nga presidenti Ilir Meta, për të realizuar planin e destabilizimit të vendit.

Fatbardh Marku: Nuk kemi Teatër Kombëtar, artistët në vështirësitë më të mëdha të përjetuara...

Artistët shprehen se jeta artistike duket më e gjallë vetëm në kryeqytet, ndërsa nëpër qytetet e tjera është mjaft e vogël. Me...

Fatos Klosi: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit në gjyqin...

Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, Fatos Klosi shprehet i...

Moikom Zeqo: Të ngrihet komitet emergjence për trashëgiminë kulturore, Berati, Durrësi dhe Gjirokastra në...

Studiuesi Moikom Zeqo shprehet se problemet që janë në trashëgiminë kulturore kanë treguar që institucionet nuk kanë bërë sa duhet deri tani...

Miron Kotani: Krijuesit nuk mbështeten, pritëm 30 vjet për një konkurs për veprat muzikore

Për krijimtarinë muzikore mungon mbështetja nga institucionet që merren me politikat kulturore, një problematikë që sipas krijuesve deri tani është treguar që...

Aishe Stari: Shkrirja e estradave në rrethe e pafalshme, nuk e toleroj mungesën e...

Artistët shprehen se sot nuk kanë vlerësimin e merituar nga institucionet. Sipas tyre mungon vëmendja për kontributin që ata kanë dhënë prej...

Rrapo Taho: Futbolli shqiptar barbar, në kampionat vetëm 50 minuta janë lojë efektive

Futbolli shqiptar u trondit javën e kaluar nga një ngjarje e dhunshme e ndodhur në përfundim të ndeshjes Kamza-Laçi, ku zyrtarët dhe...

Braho: Berisha, ish-agjent me pseudonimin ‘Penicilina’, ja dëshmia që e ‘fundos’

Spartak Braho publikon raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli: “Ky është personi që e ka rekrutuar Berishën në 1967. Lidhja me UDB nëpërmjet...

INTERVISTA e plotë e Ramës në “Rai”/ Kryeministri tregon marrëveshjen me Bashën dhe ndërhyrjen...

Në intervistën e tij në emisionin ”Porta a porta” të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...