Fatos Klosi: Ja roli i Berishës në zhdukjen e Remzi Hoxhës, u dha pasaporta...

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka hedhur dritëhije, sa i takon rastit të rrëmbimit dhe zhdukjes së biznesmenit shqiptaro-maqedonas, Remzi...

Zyrtari i DASH i prerë: SPAK dhe BKH nën patronazhin tonë, do reformojë dhe...

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit, Jorgan Andrews, deklaroi dje se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara për të...

Mustafa Tukaj: Dramaturgjia kombëtare në grahmat e fundit, Ministria e Kulturës prej 7 vitesh...

Për dramaturgjinë shqiptare pak bëhet në teatro. Autorë të ndryshëm shprehen se mungon vëmendja për ti dhënë vendin e duhur. Sipas tyre,...

Arlind Çaçani: S’pranojmë pazare për reformën zgjedhore, PD-PS-LSI nuk e duan reformën në drejtësi,...

Deputeti Arlind Çaçani, i cili është pjesë e grupit parlamentar demokrat, ka rrëfyer në një intervistë për gazetën “SOT” arsyet që e...

“Dua që Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës”, Albin Kurti flet për...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, njëherësh dhe kryetar i partisë, Albin Kurti, ka deklaruar se procesin e dialogut Prishtinë-Beograd do ta...

Pamjet e qelive ku do të izolohen ‘peshqit e mëdhenj’/ Kreu i Burgjeve: Ja...

Burgu i Peqinit dhe 313-ta në Tiranë do të jenë ambientet ku do të izolohen anëtarët dhe krerët e organizatave kriminale të...

23 akuzat ndaj Berishës, Fatos Klosi hedh dritë: I përfshirë në çdo ngjarje që...

Rëndohen akoma edhe më tepër pozitat e ish-kryeministrit Sali Berisha. Ish-truproja i tij, Izet Haxhia ka dorëzuar një padi, duke e bërë...

Fatos Klosi: Skenari për djegien e Parlamentit dorë e Berishës, Meta s’ka mbështetje për...

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi komentoi dje zhvillimet më të fundit politike. Gjatë një interviste të dhënë për gazetën “SOT”,...

Helidon Haliti: Galeritë e arteve pas ’90-ës janë eliminuar, arroganca është bërë institucion, duhet...

Punët e 400 artistëve nga 60 shtete janë prezantuar për publikun në Bienalen Ndërkombëtare të Akuarelit “Self-Portrait” në Muzeun Historik Kombëtar. Bienalja...

Edmond Budina: Politika sharlatane përpiqet të denigrojë artistin, ka si qëllim të shkatërrojë artin...

Në skenën e teatrit Edmond Budina erdhi me një rrëfim për rrugëtimin e tij artistik. Pas shumë vitesh mungesë, këtë herë si...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...