Sabit Brokaj: Opozita kërkon krizë politike për t’i shpëtuar SPAK, Berisha arkitekti i dhunës,...

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend, duke e ndalur theksin tek opozita, sidomos...

Rozi Kostani: Teatrot kanë mbyllur dyert, duhet të kesh mik drejtorin për të vënë...

Artistët shprehen se për artin në vend nuk duan t’ia dinë institucionet që kanë buxhetet dhe sot gjendja lë për të dëshiruar. Në teatro...

Agim Rada: Në Tiranë kemi disa vepra jodinjitoze, të ngrihet urgjentisht një komision vlerësimi

Skulptori Agim Rada shprehet se në Tiranë ka vepra që janë vendosur në hapësira publike, por që realizimi i tyre lë për të dëshiruar....

Djegia e mandateve, Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’ pak orë para protestës: Çfarë pritet nesër...

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas vendimin të partive të opozitës për të djegur mandatet e tyre. Ngjela shkruan...

Fatos Klosi: Berishën nuk e merr njeri seriozisht, pasi dështoi me sulmin ndaj Kryeministrisë...

Deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha nuk gëzojnë mbështetje në popull. Ditën e djeshme në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Berisha...

Arben Shira: GKA, edhe pas 30 vitesh ka mbetur si në kohën e realizmit...

Problemet me aktivitetin artistik i përballin me vështirësi krijuesit në art. Edhe piktorët shprehen se deri tani nga Ministria e Kulturës ka...

Agim Krajka: Ka një ndryshim të tmerrshëm në emër të së keqes, po humbim...

Kompozitori Agim Krajka shprehet se për artin dhe kulturën nuk bëhet sa duhet nga institucionet që janë përgjegjëse për zhvillimin e jetës...

Ermir Grezda: Artistët nuk kanë minimumin e mbështetjes, kemi kyçur studiot për shkak të...

Artistët vazhdojnë të shprehen se nga Ministria e Kulturës nuk është treguar interes për problemet që i shoqërojnë në aktivitetin e tyre...

Saimir Vishaj jep alarmin: Po rrezikohet ngritja e SPAK, vetingu po ecën me ritme...

Avokati Saimir Vishaj ngriti dje shqetësimin se po rrezikohet ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Gjatë një interviste të dhënë për gazetën...

Prokurori amerikan trondit pushtetarët: Asnjë politikan nuk e ndal dot SPAK dhe BKH, kush...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë tronditur dje sërish pushtetarët shqiptarë. Teksa reforma në drejtësi po hyn në fazën e saj vendimtare,...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...