Fatos Klosi: Berisha përgjegjës për “2 Prillin”, donte të vinte shpejt në pushtet, bojkoton...

Ditën e djeshme u shënuan 28 vite nga masakra e Shkodrës. Në datën 2 prill të vitit 1991 një ngjarje e rëndë...

Aktet e dhunshme të opozitës, vjen ‘shuplaka’ e fortë nga ambasadorja gjermane: Gurë fluturues,...

Anëtarët e shoqatave gjermano-shqiptare të ekonomisë kanë ngritur kohët e fundit gjithnjë e më shpesh shqetësimet për një politikë informacioni dhe transparencë...

Edmond Budina: Politika, “vrasëse” e teatrit dhe artistëve në 30 vite…

Teatri në vendin tonë përballet me shumë probleme dhe sipas artistëve përgjegjësia shkon te institucionet që prej vitesh me politikat ndaj artit...

Kreu i sindikatave të industrisë, Taf Koleci: Ja si do bëhet shtesa e pensionit...

Pretendimet e naftëtarëve, minatorëve dhe metalurgëve për pensionet e tyre, shumë shpejt do të marrin zgjidhjen. Sinjalin e ka dhënë ditën e...

Luftar Paja: Teatri Kombëtar nuk e meriton emrin, nëse nuk gjenden vepra të reja...

Aktorët që prej dekadash kanë dhënë kontribut në teatër dhe kinema nuk duhet të lihen në harresë, por duhen afruar përmes projekteve...

Fatbardh Marku: Nuk kemi Teatër Kombëtar, artistët në vështirësitë më të mëdha të përjetuara...

Artistët shprehen se jeta artistike duket më e gjallë vetëm në kryeqytet, ndërsa nëpër qytetet e tjera është mjaft e vogël. Me...

Fatos Klosi: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit në gjyqin...

Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, Fatos Klosi shprehet i...

Moikom Zeqo: Të ngrihet komitet emergjence për trashëgiminë kulturore, Berati, Durrësi dhe Gjirokastra në...

Studiuesi Moikom Zeqo shprehet se problemet që janë në trashëgiminë kulturore kanë treguar që institucionet nuk kanë bërë sa duhet deri tani...

Miron Kotani: Krijuesit nuk mbështeten, pritëm 30 vjet për një konkurs për veprat muzikore

Për krijimtarinë muzikore mungon mbështetja nga institucionet që merren me politikat kulturore, një problematikë që sipas krijuesve deri tani është treguar që...

Aishe Stari: Shkrirja e estradave në rrethe e pafalshme, nuk e toleroj mungesën e...

Artistët shprehen se sot nuk kanë vlerësimin e merituar nga institucionet. Sipas tyre mungon vëmendja për kontributin që ata kanë dhënë prej...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...