Tregtim bulmeti jashtë çdo kushti, AKU bën “namin” në markatën e Elbasanit

Autoritetit Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur (Markatë), në Elbasan ku ka konstatuar disa subjekte që tregtonin produktet ushqimore me...

Siguria ushqimore, rregulla të reja për laboratorët

Brenda pak kohësh Ministria e Bujqësisë ka ndryshuar sërish ligjin për sigurinë ushqimore. Ndryshimet  fundit do të prekin laboratorët që certifikojnë analizat e ushqimeve ...

Nga Orikumi në Dukat, rruga e re 15 kilometra, por kushton 50,5 mln euro

Përfundimisht edhe rruga nga Porti i Jahteve në Orikum deri tek Ura e Shën Elizës në Dukat do të ndërtohet me koncesion. Ajo është...

Monedhat e rajonit, Leku forcimin më të lartë ndaj Euros se në çdo vend...

Monedhat kombëtare janë forcuar në të gjithë rajonin përgjatë vitit të fundit, por në Shqipëri mbiçmimi i monedhës kombëtare Lekut, kundrejt Euros dhe Dollarit...

Ahmetaj kërkon të hiqet pragu i pagës së patatueshme

Komisioni i Ekonomisë vijon me diskutimet mbi projektbuxhetin 2019.  Javën e shkuar, deputetët e mazhorancës kërkuan rritjen e pragut të pagës së patataueshme nga...

Xhaçka me lajme të mira: Rritja e buxhetit do përkthehet në rritje rroge, duke...

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi se për këtë vit buxheti për mbrojtjen do të jetë 9 miliardë e 350 milionë lekë më shumë....

Kursi i këmbimit. Dollari me lajme të mira, po ja ç’ndodh me euron

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit...

Impianti fotovoltaik i Akërnisë, shpallet kompania fituese, investim privat 70 milion euro

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton përfundimin me sukses të procedurës të hapur konkuruese për përzgjedhjen e ofertuesit për zhvillimin e projektit për ndërtimin...

Firmoset kontrata dhe fillon puna për Bypass-in e Vlorës

Pas atij, të Fierit ka nisur puna për ndërtimin e Bypass-it të Vlorës. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian...

“Fillon nga data 30 nëntor”, Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një ftesë për të përfituar nga programet mbështetëse në bujqësi. Rama i bën thirrje të...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...