Tjetër koncesion në horizont, ja si do i kalojë privatit ndërtimi i portit të...

Qeveria ka planifikur një tjetër koncesion. Pas Sarandës ku në datë 1 Gusht u hap gara për dhënien me koncesion 35 vite...

‘Fundosen’ 8 subjektet kryesore të prodhimit të karburanteve, drejtori i Doganave jep detajet (Emrat)

Tetë subjekte që prodhojnë karburante dhe gaz janë goditur në kuadër të aksionit Anti-informalitet. 10 kompani të importimit, përpunimit apo...

Zbardhen faktet, ja pse “Tranzit” mori në dorë kreditë e “Veneto Banka”, “Abi Bank”...

Zbardhen faktet se përse kreditë e këqija të “Veneto Banka” po administrohen nga “Tranzit”. Gazeta ka treguar më herët se kur u...

Skandali me falimentimin e “Veneto Banka”, Ministria e Drejtësisë i kërkon Kadastrës të verifikojë...

Dalin në dritë të tjetra fakte sa i takon skandalit me falimentimin e bankës italiane “Veneto”. Gazeta ka treguar për javë të...

Bllokohen 387 ton mish me origjinë nga Kanadaja, Brazili e Qipro, AKU zbulon cilës...

Janë bllokuar dhe janë kthyer në vendin e origjinës 387.1 ton mish i importuar kryesisht nga Brazili dhe Kandaja.

Skandali me kreditë e “Veneto Banka”, zbardhet shkresa e Ministrisë së Drejtësisë për prokurorinë,...

Pas shumë artikujve të publikuar në Gazetën “SOT”, komunikimi mes institucioneve shqiptare sa i takon “Veneto Banka” ka arritur në fazë shumë...

Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e...

Plasin skandalet në Fondacionin BESA në Shqipëri. Ky fondacion jep kredi për qytetarët e thjeshtë, duke mos pasur procedura aq të komplikuara...

Aksioni kundër informalitetit nuk jep efekt, të ardhurat në buxhet rriten vetëm me 0.9%,...

Aksioni i nisur prej disa kohësh nga qeveria kundër informalitetit duket se nuk ka dhënë ndonjë efekt pozitiv. Gjatë kësaj periudhe që...

Londra trondit pushtetarët e korruptuar shqiptarë, nis zbulimin e llogarive të fshehta bankare, bllokohen...

Londra ka nisur punën për të zbuluar paratë e fshehura aty nga pushtetarë të huaj të korruptuar. Mbretëria e...

18 kompani përjashtohen deri në 3 vite nga pjesëmarrja në tendera, ja shkeljet e...

Agjencia e Prokurimit Publik ka përjashtuar nga tenderat plot 18 kompani. Sipas vendimit të bërë publike nga APP, theksohet se gjatë periudhës...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...