Ligji i ri, të gjitha pronat e sindikatave në inventar, Agjencia Shtetërore e Kadastrës...

Të gjitha pronat e sindikatave do të kalojnë në një proces verifikimi dhe inventarizimi nga Agjencia Shtetërore e Kadastrës, një strukturë e re kjo...

Drejtoresha e re e ARRSH, merr vendimin e papritur: Sot do ja paraqes edhe...

Ish-ministrja Sonila Qato, e cila tashmë është në krye të ARRSH-së nëpërmjet nj deklaratë për mediat ka njoftuar se institucioni që ajo...

Autoriteti i Konkurrencës autorizon blerjen e ICB Albania nga Union Bank

Autoriteti i Konkurrencës ka autorizuar përqendrimin e realizuar përmes përfitimit të kontrollit të Bankës Ndërkombëtare Tregtare SH.A nga...

Kontroll 4170 subjekteve. Hetimi Tatimor vendos 45 mln lekë penalizime

Drejtoria e Hetimit Tatimor përfundoi zbatimin e planit të masave për muajin tetor. Nga strukturat e specializuara të Hetimit Tatimor u ushtruan kontrolle në...

Këta janë 10 më të pasurit në Shqipëri (Emrat)

Sipas studimit të Institutit Europian Pashko për 10 super të pasurit në vendin tonëSamir Mane u vlerësua si njeriu më i pasur në Shqipëri.Në...

Bledi Çuçi bën takimin e rëndësishëm me zyrtarin irlandez dhe jep lajmin e mirë...

Ministri i ri i Bujqësisë, Bledi Çuçi ka bërë me dije se 5 milionë euro do të investohen nga Bashkimi Europian në...

Ndryshon ligji për licensat, autorizimet dhe lejet, shkurtohet afati i pritjes së bizneseve pas...

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka vendosur të ndihmojë bizneset, duke i lehtësuar në kohë dhe kosto, lidhur me aplikimin për licencat, autorizimet dhe...

Intesa Sanpaolo Bank Albania finalizon Bashkimin me Përthithje të Veneto Banka Sh.A

Intesa Sanpaolo Bank Albania  njofton se procesi i Bashkimit me Përthithje të Veneto Banka është finalizuar nga pikëpamja ligjore dhe operacionale. Në vijim, duke...

Bastet, 9.000 të papunë. Mbyllja eviton kostot e rënda sociale, goditet pastrimi i parave

Kryeministri përsëriti vendimin e qeverisë për të shpallur të jashtëligjshme bastet sportive, duke iu bërë thirrje sërish medieve të heqin reklamat e lojërave të...

Banka e Shqipërisë miraton shitjen e Bankës Tirana te grupi Balfin

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqiërisë, në mbledhjen e tij të fundit ka miratuar paraprakisht zotërimin e 88.95% të aksioneve me të...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...