Orët e fundit, ja ç’pritet të ndodhë me kartëmonedhën 500 euroshe nga nesër

Duke filluar nga nesër, do të ndalohet prodhimi i kartëmonedhës 500 euroshe. Banka Qendrore njoftoi në faqen zyrtare: Duke filluar nga 27 janari 2019,...

Kujdes, këto tatimpagues do të jenë në radarin e institucioneve! Krahas fiskalizimit, sistemi i...

Duke filluar nga viti i ardhshëm, tatimpaguesit që kanë prona të shumta ose i blejnë ato, por nuk i justifikojnë këto prona...

Siguria ushqimore/ AKU me vendim të papritur, kërkon ndryshime në…

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit mori pjesë në seancën për “Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut” ku ngritën domosdoshmërinë e...

Sejko dhuratë shqiptarëve për Vit të Ri, paralajmëron rritjen e normës së interesit, e...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka paralajmëruar një “surprizë” për gjithë shqiptarët në prag të festave të fundvitit. Interesat bankare...

Rritet numri i bizneseve debitore, Tatimet nisin mbledhjen e borxheve me forcë në mbi...

Numri i bizneseve debitore ndaj Tatimeve kapërcen shifrën 22.600, duke u rritur në vetëm 2 muaj, me afro 1500 të tilla. Administrata Tatimore ka...

Publikohet në Fletoren Zyrtare ligji i ri, pas 1 nëntorit nuk do të ketë...

Ndryshimet në ligjin për koncesionet janë publikuar dje në Fletoren Zyrtare. Kjo do të thotë se do ketë disa kufizime. Propozimet e...

Ndryshimet mbi akcizën, Tatimet njoftojnë se ku dhe kur do të merret rimbursimi

Administrata Tatimore informon të gjithë tatimpaguesit që kanë qenë të regjistruar pranë saj për përgjegjësinë tatimore të akcizës se Këshilli i Ministrave ka miratuar...

Kursi i këmbimit/ Euro vazhdon rënien, ndërsa dollari vjen me surpriza

Nuk ka lajme të mira për Euron e cila vazhdon rënien e lirë prej disa ditësh.E kundërta ka ndodhur me Dollarin, që...

Vonesat e pasagjerëve, Aviacioni Civil për ‘Blue Panorama’ dhe ‘Ernest’: Pa performancë, ikni nga...

Drejtori Ekzekutiv i Autoritetit të Aviacionit Civil, Krislen Keri  i dha përgjigje shqetësimit të mijëra pasagjerëve që përballen me vonesat e fluturimeve ajrore, kryesisht...

Shqipëria do të eksportojë qingja dhe keca në Arabinë saudite, ministri Çuçi pret delegacionin...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural z.Bledi Çuçi prit sot një delegacion arab të kryesuar nga zv.ministri i Bujqësisë në Arabinë Saudite,...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...