Kush e ndihmoi Fondin Besa të kapë gjithë sistemin e mikrokredisë? Ja si u...

Shtohen akoma dhe më shumë dyshimet mbi ecurinë e Fondit Besa. Ky fond ka kapur gjithë sistemin e mikoredisë në vend. Gazeta...

Shtyhet afati për taksën e banesës, ja si duhet të veprohet deri më 30...

Shtyhet afati për pagesën e taksës së banesës në Tiranë. 15 shtatori ishte afati final, por Ujësjellës Kanalizimet Tiranë kanë njoftuar dje...

Doni të blini makinë? Rama shpërndan njoftimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit si...

 Nëse jeni lodhur duke parë makina por keni frikë që ta blini për shkak se mund të bini pre e mashtrimeve nga...

Dokumenti, ja si Gent Sejko justifikon lëvizjet e “Tranzit” për sekuestrimin e kolateraleve, pretendon...

Dalin në dritë të tjera detaje që implikojnë guvernatorin Gent Sejko në skandalin me Veneto Banka. Në kuadër të letërkëmbimeve midis Bankës...

800 krerë lopë, ministri Çuçi viziton kompleksin blegtoral më të madh në rajon (Foto)

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi vizitoi në Lushnje kompleksin më të madh blegtoral me gjedh jo vetëm në vend,...

“Veneto Banka”, qeveria i jep goditje Gent Sejkos për “Tranzit” dhe “SGA”: Detyrimet financiare...

Ministria e Drejtësisë ka vendosur të vihet në lëvizje sa i takon skandalit me falimentimin e “Veneto Banka”. Pas publikimit të dhjetra...

Tjetër koncesion në horizont, ja si do i kalojë privatit ndërtimi i portit të...

Qeveria ka planifikur një tjetër koncesion. Pas Sarandës ku në datë 1 Gusht u hap gara për dhënien me koncesion 35 vite...

Ministri Çuçi në Divjakë, njihuni me serrën më të madhe në Ballkanin Perëndimor, prodhon...

Serra më e madhe për kultivimin e fidanëve në Ballkanin Perëndimor është në Shqipëri. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi...

‘Fundosen’ 8 subjektet kryesore të prodhimit të karburanteve, drejtori i Doganave jep detajet (Emrat)

Tetë subjekte që prodhojnë karburante dhe gaz janë goditur në kuadër të aksionit Anti-informalitet. 10 kompani të importimit, përpunimit apo...

Skandali me “Veneto Banka” përplas Sejkon me Ministrinë e Drejtësisë, guvernatori merr në mbrojtje...

Çështja e kredive të këqija të “Veneto Banka” të cilat kaluan në faliment në Itali pa analizë dhe procedura ligjore, ka sjellë...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...