Aksioni kundër informalitetit, ja ndryshimet që priten në ligj, mbyllje aktiviteti deri në pagimin...

“Përqendrimi në fushën e hidrokarbureve përgjatë aksionit antiinformalitet erdhi pasi ky sektor, pavarësisht shtimit të të ardhurave, ka sjellë ulje të ndjeshme...

1 javë afat për deklarimin e banesave, ja si do përcaktohet taksa e pronës...

Qytetarët e Tiranës kanë edhe një javë afat për deklarimin e pronës. Më 15 shtator mbyllet procesi i vetëdeklarimit të banesave dhe...

Hiqeni 200-lekëshin/ Në ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, Banka e Shqipërisë vjen me...

Në 3-vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Banka e Shqipërisë ka sjellë monedhën e emetuar në vitin 2012, si shenjë përkujtimore për...

Shqipëria do të eksportojë qingja dhe keca në Arabinë saudite, ministri Çuçi pret delegacionin...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural z.Bledi Çuçi prit sot një delegacion arab të kryesuar nga zv.ministri i Bujqësisë në Arabinë Saudite,...

Kujdes, këto tatimpagues do të jenë në radarin e institucioneve! Krahas fiskalizimit, sistemi i...

Duke filluar nga viti i ardhshëm, tatimpaguesit që kanë prona të shumta ose i blejnë ato, por nuk i justifikojnë këto prona...

Kolaudimi do vijojë të jetë monopol, Ministria e Transportit zyrtarizon vendimin, kontrata me SGS...

SGS do të vijojë të ketë monopolin dhe për të paktën 16 muaj sa i takon kolaudimit të makinave. Dje skadoi afati...

Zbardhet skema, ja si mashtroheshin romët përmes kredive të Fondit Besa

Subjektet jo bankare që merren me dhënie huash me interesa shumë të larta kanë pushtuar vendin. Kompani pa emër japin mikrokredi me...

Falimentimi i “Veneto Banka”, ja si BSH mashtron me procedurat, në Shqipëri nuk u...

Dalin në dritë të tjera detaje nga skandali me falimentimin e bankës italiane “Veneto”. Nga faktet që disponon gazeta, janë luajtur dy...

Skandali me “Veneto Banka”, ja si Sejko lejoi hedhjen në rrugë të punonjësve dhe...

Banka e Shqipërisë vijon të qëndrojë e pashqetësuar sa i takon skandalit me falimentimin e “Veneto Banka”. Gazeta prej muajsh ka treguar me fakte...

Skandalet e Fondit “Besa”, ja si shmangu detyrimet përmes statusit fondacion dhe lufta e...

Dalin në dritë të tjera detaje nga Fondi Besa. Gazeta ka ndërmarrë një cikël shkrimesh për të treguar se si ky fondacion...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...