Euro nuk ndal rritjen, shikoni sa ka shkuar pas rënies drastike

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të fortë sot në tregun e brendshëm valutor, duke arritur në nivelin më të lartë që nga...

Kuvend, rrëzohet dekreti i Metës për tatimin mbi të ardhurat

Kuvendi ka rrëzuar dekretin e presidentit të Republikës, Ilir Meta për  tatimin mbi të ardhurat, ndersa ka miratuar ligjin për dëmshpërblimet për ish të përndjekurit. Dekreti...

Nis seanca plenare, opozita braktis Kuvendin, Ahmetaj: Nga 1 Janari kazinotë larg qendrave urbane

Nis seanca plenare për ditën e sotme, me mungesë të opozitës, nuk do të marrin pjesë sot në parlament dhe do të zhvillojnë një...

Qeveria i jep “udhë” shoqerisë ” AIR ALBANIA”

Zyrtarizohet krijimi i shoqerisë “AIR ALBANIA”. Me anë të VKM Nr. 530, datë 11.9.2018 Keshilli i Ministrave ka miratuar marrëveshjen, ndërmjet ortakëve “ALBCONTROL” sh.a.,që përfaqëson...

Lojërat e fatit, Braçe-Metës: Dekreti i Presidentit ishte i rremë në përmbajtje

Dekreti i Presidentit për ‘lojërat e fatit’ ka shkaktuar debate në distancë mes këtij institucioni dhe kreu të komisionit të ekonomisë. Një ditë pasi institucioni...

KLSH kallëzon në Prokurori “Hekurudhën Shqiptare”: 1.2 miliard lekë abuzim me subvencionet

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kryer një auditim në Drejtorinë e Hekurudhave në Durrës nga ku u konstatuan shkelje të dispozitave ligjore, për...

Tatimet: Të drejtat dhe detyrimet e personave juridikë me xhiro nga 2 deri në...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, si pjesë e Platformës së Informimit, bën të ditur për të gjithë të interesuarit të drejtat dhe detyrimet e...

Përqendrimi në kryeqytet, Tirana ‘mbledh’ 30% të popullsisë shqiptare

Shqipëria është shteti i 11 në Europë (madje përpara Austrisë, Gjermanisë), por edhe të gjithë vendeve ballkanike, me përqindjen më të lartë të popullsisë...

Të ardhurat nga remitancat në nivelin më të lartë në 6 vjet

Pas viteve ’90, dërgesat e emigrantëve kanë qenë një burim i rëndësishëm të ardhurash për shumë familje, sidomos të zonave të varfëra dhe rurale....

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...