Piktura e artistit britanik shitet për 90 milionë dollarë në Nju Jork

Një pikturë e famshme e artistit britanik, David Hockney, është shitur dje në shtëpinë e ankandeve “Christie’s” në Nju Jork për 90 milionë dollarë,...

Ndodhi edhe kjo! Presidenti i KE në konferencë me këpucë të ndryshme, merret vendimi...

Nuk kanë fund prezantimet publike të çuditshme për Jean Claude Junker, Presidentin e Komisionit Europian. Xhiron e rrjetit po e bën një tjetër video ku...

Ajo nuk e njeh, 9 herë fituesi i Guinness tallet keq me gazetaren e...

Shqiptari Saimir Strati, mjeshtri i mozaikëve dhe fitues 9 çmimeve Guinness me veprat e tij, është ndeshur në rrugë nga gazetarja e Fiks Fare...

Skandal. Plas keq grushti mes deputetëve në parlament, njëri përfundon në spital (Video)

Një skenë aspak e denjë është shënuar në parlamenin e Sri Lankes, kur në mes të punimeve ka plasur grushti dhe deputetet jane rrahur...

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin: Ja çfarë i tregova Clintonit që ditën...

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë...

Ish bashkëshortja e futbollistit shqiptar “i heq të gjitha” në plazh (VIDEO)

Ish bashkëshortja e futbollistit Blerim Dzemaili-t, Erjona Sulejmani ka "shpërthyer" pranë detit duke i nxjerr të gjitha në “shesh” në videot e postuara prej...

I bëjnë publike rrogën, indinjohet tenori shqiptar: Duhet të mendojmë një planet tjetër për...

Wikifame publikon të ardhurat e tenorit shqiptar Agim Hushi i cili prej kohësh ka lënë Shqipërinë për të jetuar në Australi. Hushi merr 9 mijë...

Plas sherri në studio, analisti i drejtohet gazetarit të njohur shqiptar: Shihja fytyrën si...

Në emisioni i mbremshën në Ora News janë zhvilluar debate të forta midis të ftuarave.Analisti Ilir Demalia u përfshi në fyerje personale me gazetarin...

Këngëtarja e famshme vetëm për 20 minuta fitoi 2 milionë dollarë nga një koncert

Duket se “dashuria” për yllim e muzikës botërore kushton dhe madje shumë shtrenjtë.Së fundmi diva ka marrë 2 milionë dollarë për vetëm 20 minuta....

FOTO/ Turku plotëson ëndrrën, bëhet shqiptar në moshën 90-vjeçare

Turku me origjinë shqiptare merr pasaportën shqiptare në moshën 90-vjeçare. Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay, qytetar turk nga Ankaraja por me origjinë...

ME TE LEXUARAT

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Komandoja që përgjaku ish-Bllokun, truproja personal i Elvana Gjatës

Zbulohet se efektivi i forcave komando i shpallur në kërkim nga policia për atentatin e mbrëmshëm në zonën e ish-bllokut, ishte njëherazi edhe truproja...

Vrasja në festën e beqarisë, zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar (FOTO)

Zbardhet identiteti i shqiptarit të arrestuar në Itali, pas vrasjes së të riut në festën e beqarisë. Krimi i rëndë ndodhi të dielën, gjatë...