Horoskopi për ditën e sotme, 6 janar 2019

Dashi Disa përsona të kësaj shenje mund të përjetojnë një kthesë në jetën e tyre. Ata që janë në kërkim të dashurisë ka gjasa që...

Mes dhimbjesh aktori i famshëm jep lajmin se i është djegur shtëpia: Kjo është...

Ai është vetëm një nga personat e prekur nga zjarri që përfshiu Kaliforninë. Aktori i njohur hollivudian, Gerard Butler, tregoi se shtëpia e tij...

Çmendet ministrja Kumbaro! Ja statusi me të shara që i shokoi të gjithë

Ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro ka prezantuar Lëvizjen Kombëtare për Lexim për të nxitur leximin te çdo moshë dhe kudo nëpër Shqipëri.Mirëpo në një deklaratë...

FOTO/ Zbulohen dy objekte të rralla të Mbretit Zog, ja ku ndodhen

Studiuesi Erald Kapri ka publikuar sot foto të objekteve të rrala të Mbretit Zog, të cilat gjenden në shtëpinë e Ankandeve në Lodër. Kapri në...

Është deshifruar 300 vite më parë, ja cila është letra e shkruar nga “murgesha...

Thuajse 300 vite më parë në një manastir në Siçili , një murgeshë e quajtur Motëe Maria Crocidissa ngulmonte se ishte pushtuar nga djalli. Maria...

Derri kafshon modelen në të pasme, ndërsa ishte duke realizuar video (Video)

https://youtu.be/PadefrqJsPE Një derr ndoqi pas një modele fitnesi, ndërsa ajo relaksohej në një plazh në pushime. Michelle...

Nga Rudina Magjistari te Marina Vjollca, kush janë personazhet e njohur shqiptarë që e...

Dikur kishte shkëmbime shikimesh, mandej ndonje fjalë e hedhur, ndonjë sinjal përmes shoqeve, një fishkëllime tek dritarja, një letër poshtë derës… e...

Vendim i papritur! Aktorja e famshme turke heq dorë nga aktrimi

Që pasi u njoh si “Elif” nga seriali “Diamante dhe dashuri” Tuba Buyukustun është bërë një nga aktoret turke më të pëlqyera në vendin...

Nuk flet me aktorët e ‘Al Pazar’, Rudina Dembacaj bën deklaratën e papritur

Aktorja dhe moderatorja Rudina Dembacaj ka dhënë një deklaratë të papritur. E ftuar në “Thumb”, ajo ka befasuar me atë që ka thënë...

Kush është miliarderi që do të jetë turisti i parë në Hënë?

Kompania SpaceX e Elon Musk ka zbuluar udhëtarin e parë privat që planifikon të fluturojë rreth Hënës. “Unë zgjedh të shkoj në Hënë”, tha miliarderi japonez...

ME TE LEXUARAT

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...

“Pronari i lokalit i kërkoi Elvanës të largohet”/ Çfarë ndodhi në lokal? Zbardhet dinamika...

Një person vdiq dhe 2 të tjerë u plagosën mbrëmë në një lokal në ish-bllok. Viktimë e ngjarjes së djeshme është Fabian Gaxha ndërsa...

Zbardhet kandidatura e parë për Bashkinë e Durrësit

Zërat për mos kandidimni e Dakos në Bashkinë e Durrësit me sa duket kanë vënë në lëvizje strukturat e partisë për të mbështetur emra...

FOTO/ Ngjarja në ish-Bllok, ja personazhet e njohur që e frekuentonin lokalin e famshëm

Tirana është tronditur që prej mbrëmjes së djeshme, ku pas një sherri për këngëtaren Elvana Gjata, ka mbetur i vrarë Fabiol Gaxha si edhe...